ایران

شجاعی در گفتگو با ال پائیس: می خواهم دوباره برای تیم ملی بازی کنم

فوتبال ترایب- مسعود شجاعی، کاپیتان سابق تیم ملی ایران، که بعد از بازی کردن مقابل حریف اسرائیلی، دیگر به تیم ملی دعوت نشد، ابراز امیدواری کرد که کارلوس کی روش بار دیگر او را به تیمش دعوت کند.

شجاعی علی رغم انتقاد هواداران و رسانه ها، یکی از ارکان اصلی تیم کی روش در چند سال اخیر بود اما بعد از اینکه در دیدار پانیونیوس مقابل حریف اسرائیلی به میدان رفت، دیگر به تیم ملی دعوت نشد.

او که به تازگی به باشگاه آ ا ک آتن پیوست، اکنون فاش کرد که علی رغم ادعای مسئولان پانیونیوس، او تمایلی برای حضور در این بازی نداشته و به اصرار این باشگاه مقابل مکابی باز کرده است. او همچنین بار دیگر اظهار امیدواری کرد که شرایط برای حضور زنان در ورزشگاه های ایران فراهم شود.

او به روزنامه اسپانیایی ال پائیس گفت:” من دوست دارم به تیم‌ ‌ملی باز گردم. کارلوس کی‌روش من را خیلی دوست دارد و  بازیکنان و فدراسیون فوتبال نیز من را خیلی دوست دارند. من از نظر فیزیکی و روحی شرایط حضور در جام جهانی 2018 روسیه را دارم.

بازی با مکابی؟ من از سرمربی تیم خواستم تا در این بازی به میدان نروم و به او گفتم که یک قانون وجود دارد که به من اجازه نمی‌دهد برابر تیم‌های اسرائیلی بازی کنم،  ولی آنها این اجازه به من ندادند و تنها عنوان کردند که در تلاویو بازی نکنم و مشکلی برای بازی در آتن ندارم.

ما در بازی رفت با دو گل  شکست خوردیم و در بازی برگشت مربی هم به من و هم به احسان حاج صفی بازی داد. وقتی به سران باشگاه گفتیم که در یونان هم نمی‌توانیم بازی کنیم، آنها گفتند که ما تیمی ایرانی نیستیم و اینجا یونان است و ما به همین خاطر مجبور شدیم در آن بازی حضور پیدا کنیم. اگر ما به دلایل سیاسی بازی نمی‌کردیم یوفا ممکن بود باشگاه را تا پنج میلیون یورو هم جریمه کند. آنها به ما گفتند که برای چنین بازی‌هایی شما را جذب کرده‌ایم و در صورت عدم حضور در میدان یوفا حداقل یک سال شما رو محروم خواهد کرد.”

شجاعی که بارها در مصاحبه هایش در مورد ورود زنان به ورزشگاه ها در ایران صحبت کرده، فاش کرد که در این مورد با رئیس جمهور حسن روحانی هم حرف زده است:” ما به جام جهانی 2018 روسیه صعود کردیم. روز بعد رییس جمهور ایران، حسن روحانی ما را دعوت کرد و او از من خواست به عنوان کاپیتان تیم چه نظری برای بهبود وضعیت  فوتبال دارم، من به او گفتم آقای رییس جمهور! من چندین سال در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران حضور داشتم و خیلی متاسف هستم که مادر من نتوانسته هیچ وقت من را در ورزشگاه های ایران ببیند.”

آیا موافق بازگشت مسعود شجاعی به تیم ملی هستید؟

Vote to see the results
30% - 90 votes
30% - 43 votes