انگلیس

محمد صلاح مرد سال2017 فوتبال آفریقا شد

فوتبال ترایب- محمد صلاح، ستاره لیورپول، از سوی کنفدراسیون فوتبال آفریقا به عنوان بهترین بازیکن سال 2017 فوتبال این قاره انتخاب شد.

صلاح به همراه سادیو مانه، دیگر ستاره لیورپول و پیر امریک اوبامیانگ، مهاجم گلزن بروسیا دورتموند، سه نامزد نهایی این جایزه بودند که در نهایت ستاره مصری قرمزها این عنوان را از آن خود کرد. مانه دوم شد و اوبامیانگ هم در جای سوم قرار گرفت. سال گذشته این جایزه به ریاض محرز، ستاره لسترسیتی رسیده بود.

صلاح پیش از دریافت این جایزه به خبرنگاران گفت:” همیشه می خواستم اینجا باشم. من خودم را تحت فشار گذاشتم و ریسک کردم. اکنون می خواهم به بهترین بازیکن تاریخ مصر تبدیل شوم.”

صلاح در یک سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و بعد از به ثمر رساندن 15 گل در 31 بازی برای رم، در تابستان با انتقالی 42 میلیون یورویی راهی لیورپول شد.

او در لیگ برتر هم نمایش های درخشانی داشت و در 21 بازی برای قرمزها، 17 گل زد. او همچنین 6 گل در لیگ قهرمانان به ثمر رساند.

ضمن اینکه هکتور کوپر، سرمربی آرژانتینی مصر، که این تیم را برای اولین بار از سال 1990 به رقابت های جام جهانی رساند، به عنوان مربی سال فوتبال آفریقا انتخاب شد.