اسپانیا

سویا تایید کرد؛ مونتلا جانشین بریتزو می‌شود

فوتبال ترایب- باشگاه سویا تایید کرد که با وینچنزو مونتلا به توافق رسیده و این مربی ایتالیایی جانشین ادواردو بریتزو روی نیمکت این باشگاه خواهد شد.

مونتلا ماه گذشته به دلیل کسب نتایج ضعیف از میلان اخراج شد؛ در حالی که انتظار می رفت او با خریدهای گران قمیتی که در تابستان انجام داد و  هزینه ای 196 میلیون یورویی روی دست باشگاه گذاشت، بتواند نتایج بهتری بگیرد.

او در حالی میلان را ترک کرد که این تیم در رتبه هفتم جدول قرار داشت؛ هرچند از زمان حضور گنارو گتوزو شرایط روسونری بدتر شده و آنها به رتبه یازدهم سقوط کرده اند.

سویا در 4 دیدار اخیرش به پیروزی نرسیده اما همچنان در جایگاه خوبی در جدول لالیگا قرار دارد. بریتزو در حالی از این تیم اخراج شد که سویا در رتبه پنجم جدول جای گرفته و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده اند و باید در مرحله یک هشتم نهایی با منچستریونایتد روبرو شوند.

بریتزو به دلیل ابتلا به سرطان پروستات، برای مدتی نتوانست تیم سویا را همراهی کند و در بازگشت هم تیمش نتایج خوبی نگرفت؛ در حالی که گفته می شود با تعدادی از بازیکنان تیم اصلی هم دچار مشکل شد.

اولین حضور مونتلا روی نیمکت سویا، دیدار مقابل کادیس در کوپا دل ری خواهد بود که روز 3 ژانویه برگزار می شود. سه روز پس از آن هم سویا در دربی آندلس مقابل رئال بتیس قرار خواهد گرفت.