اروپا

 بحران در روبین کازان و پشیمانی از نفروختن سردار آزمون

فوتبال ترایب- باشگاه روبین کازان که سردار آزمون، ستاره ایرانی، را در اختیار دارد، با بحران مالی جدی روبرو شده و بازیکنان این تیم در 4 ماه اخیر دستمزدی دریافت نکرده اند.

به تازگی نشریه انگلیسی تلگراف فاش کرد که این باشگاه روسی در 4 ماه اخیر دستمزد بازیکنانش را پرداخت نکرده و به همین دلیل، ستاره های این تیم مانند یان امویلا و الکس سونگ، قصد دارند در ژانویه این باشگاه را ترک کنند.

مشکل مالی روبین کازان در حالی به یک بحران جدی تبدیل شده که این باشگاه می توانست در تابستان با فروش سردار آزمون، مبلغ قابل توجهی به جیب بزند. آزمون که در لیگ قهرمانان فصل قبل، درخشش قابل توجهی با روستوف داشت، در تابستان به باشگاه سابقش برگشت اما در همان زمان لاتزیو پیشنهادی 15 میلیون یورویی برای خرید این ستاره ایرانی داد اما مدیران روبین کازان با پافشاری روی مبلغ 18 میلیون یورویی درخواستی شان، مانع از انجام این انتقال شدند.

روبین کازان متعلق به کمیته ورزش و فرهنگ کازان است و اکنون خبرگزاری روسی تاس اعلام کرد که مدیران این باشگاه قصد دارند با واگذاری آن به بخش خصوصی، شرایط سرمایه گذاری بیشتر را در این باشگاه فراهم کنند.

در این بین، قربان بردیف، سرمربی روبین، هم با تایید مشکلات مالی باشگاه، اعلام کرد جدایی بازیکنان این تیم در ژانویه آنطور که رسانه ها اعلام کرده اند صحت ندارد.