اسپانیا

پنج دلیل شکست سنگین رئال مادرید در ال کلاسیکو

فوتبال ترایب- رئال مادرید در روزی که برای کاهش فاصله با بارسا به پیروزی نیاز داشت، با نتیجه 3-0 در ال کلاسیکو شکست خورد تا امیدهایش برای دفاع از عنوان قهرمانی لالیگا کمرنگ تر شود. نشریه اسپانیایی آ.اس نگاهی داشته به 5 دلیل شکست شاگردان زین الدین زیدان در این دیدار:

تغییرات اشتباه زیدان

سرمربی رئال مادرید به جای اینکه به فکر حفظ هویت بازی تیم خودش باشد، تغییراتی در تیمش ایجاد کرد تا لیونل مسی را مهار کند. حضور متئو کوواچیچ در ترکیب اصلی و دقایق اندک بازی ایسکو، یک تجربه شکست خورده برای زیدان بود. رئال مادرید در نیمه اول بیشتر توپ را در اختیار اشت و در مناطق مهم زمین، حضور بیشتری داشتند اما وقتی توپ به محوطه جریمه می رسید، توپ را از دست می دادند؛ آن هم در دیداری که پیروزی در آن برای ماندن در کورس قهرمانی لالیگا مهم بود.

وسواس زیادی برای مهار مسی باعث شد تا کوواچیچ دچار دردسر شود. روی گل اول او به وضوح در اینکه مانع حرکت راکیتیچ شود یا مسی را مهار کند، اشتباه کرد. این گلی بود که منافذ دفاعی رئال را باز کرد و باعث شکست سنگین این تیم شد.

افت در نیمه دوم

برخلاف نیمه اول که به خاطر فشار زیاد رئال، سرخیو بوسکتس مجبور شد دائما نقش یک هافبک دفاعی مخرب را بازی کند، در نیمه دوم رئالی ها به ضد حمله رو آوردند. به نظر می رسد آنها به این نتیجه رسیدند که برخلاف 45 دقیقه اول، نیاز نیست که کاملا بر بازی مسلط باشند. بارسلونا با مالکیت توپ بیشتر، نمایش بهتری داشت و رئال از هم پاشید. هیچ یک بازیکنان رئال نمی توانست توپ را در اختیار داشته باشد و تنها برای متوقف کردن بارسایی ها، به دنبال توپ می دویدند.

فقدان مهاجم تمام کننده و ناکامی بنزما

رئال مادرید زین الدین زیدان از رکورد گلزنی در هر دیدار حالا به رکورد گل نزدن در 4 دیدار پیاپی رسیده است. کریس رونالدو تلاش زیادی برای گلزنی انجام داد اما هر بار که به سمت دروازه شوت زد، تراشتگن آن را مهار کرد. تلاش بنزما هم بی ثمر بود و به جز توپی که در نیمه اول به تیر زد، نتوانست کار خاصی برای رسیدن تیمش به گل بکند. بنزما در این فصل در لالیگا تنها دو گل زده و زیدان هم دیگر نمی تواند از مهاجم فرانسوی تیمش دفاع کند.

اشتباهات دفاعی علی رغم درخشش کیلور ناواس

چند روز قبل بود که اعلام شد کپا، دروازه بان جوان اتلتیک بیلبائو، برای افزایش رقابت بین دروازه بان های رئال، راهی سانتیاگو برنابئو خواهد شد اما ناواس در ال کلاسیکو نشان داد که رئال همچنان بهترین گزینه را در اختیار دارد. از 11 شوتی که به سمت دروازه ناواس زده شد، سه بار دروازه او باز شد اما او در نیمه اول مقابل ضربه پائولینیو و در نیمه دوم برابر مسی، واکنش های فوق العاده ای داشت. او در نهایت قربانی ضعف دفاعی تیمش شد که در 17 بازی این فصل، 14 گل دریافت کرده است. با توجه به اینکه بارسا تنها 7 گل در این فصل خورده، می توان حدس زد که چرا دیگر رئال مدعی قهرمانی نیست.

درخشش خیره کننده مسی

در آخرین رقابت برای نشان دادن اینکه چه کسی بهترین بازیکن دنیاست، مسی نمایشی خیره کننده در سانتیاگو برنابئو داشت. او که موثرترین بازیکن زمین بود، در نیمه اول یک پاس فوق العاده به پائولینیو داد و چند موقعیت خوب دیگر هم ایجاد کرد. او در نیمه دوم کاملا آزاد شد و با زدن یک گل از روی نقطه پنالتی، از نظر گلزنی در سال 2017 بالاتر از کریس رونالدو قرار گرفت. او در 64 دیدار، 54 گل زد تا سال را بالاتر از رونالدوی 53 گله به پایان برساند.

به نظر شما، کدام مورد دلیل اصلی شکست رئال در ال کلاسیکو بود؟

Vote to see the results
31% - 22 votes
32% - 8 votes
30% - 13 votes
30% - 6 votes
32% - 48 votes