ایران

با تخفیف 70 درصدی؛ ایران در جام جهانی آدیداس می پوشد!

فوتبال ترایب- برخلاف آنچه پیش از این اعلام شده بود، فدراسیون فوتبال ایران قراردادی با کمپانی آدیداس امضا نکرده و تنها این کمپانی پیراهن هایش را با تخفیف در اختیار تیم ملی ایران قرار خواهد داد.

بعد از جنجال هایی که بر سر پیراهن های جیوووا ایجاد شد، فدراسیون فوتبال ایران تصمیم گرفت تا در چند دیدار باقی مانده مقدماتی جام جهانی، از پیراهن های آدیداس استفاده کند؛ پیراهن هایی که از نمایندگی این کمپانی در دوبی تهیه می شد.

با صعود ایران به جام جهانی، انتظار می رفت که فدراسیون بتواند با یک کمپانی بزرگ قرارداد اسپانسری امضا کند تا علاوه بر تامین البسه مورد نیاز تیم ملی، درآمدزایی قابل قبولی هم داشته باشند.

مدتی پیش بود که فدراسیون اعلام کرد که با آدیداس به توافق رسیده و این کمپانی بزرگ آلمانی، اسپانسر تیم ملی در روسیه خواهد بود اما اکنون مشخص شد که قراردادی در کار نیست و فدراسیون تنها توانسته از طرف آلمانی برای خرید پیراهن ها، تخفیفی 70 درصدی بگیرد.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که کمپانی های زیادی برای تامین پیراهن های تیم هایی که به جام جهانی رفته اند، آماده پرداخت مبالغ قابل توجه هستند زیرا حضور یک برند در چنین رقابت هایی، تبلیغ بسیار مناسبی برای آنها محسوب می شود.

اما به نظر می رسد آنچه آدیداس را از بستن قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران منصرف کرده، عدم امکان فروش محصولات این کمپانی در ایران و عدم وجود قانون کپی رایت است. البته بخشی از ماجرا نیز به عدم آشنایی مسئولان فدراسیون با شرایط چنین قراردادهایی و عدم توانایی آنها در متقاعد کردن طرف آلمانی بوده است.