اسپانیا

سوال های ال کلاسیکو؛ با پیروزی بارسا، کورس قهرمانی تمام است؟

فوتبال ترایب- دو روز دیگر رئال مادرید و بارسلونا در دیداری حساس مقابل هم قرار خواهند گرفت؛ دیداری که نتیجه آن تاثیر زیادی روی سرنوشت قهرمانی هم خواهد داشت.

یکی از سوال هایی که پیش از این دیدار ذهن بسیاری را مشغول کرده، این است که آیا اگر بارسا در این دیدار پیروز شود، تکلیف قهرمانی مشخص خواهد شد؟

نگاه اول:

رئال در ماه نووامبر 10 امتیاز از بارسا عقب افتاد، فاصله ای که هیچ تیمی در تاریخ لالیگا نتوانسته آن را جبران کند و به قهرمانی برسد. با این وجود، نباید فراموش کرد که تا همین چند ماه قبل، هیچ تیمی نتوانسته از قهرمانی اش در چمپیونزلیگ دفاع کند، کاری که رئال انجام داد. رئال زیدان در دو سال اخیر نشان داد که متخصص پشت سر گذاشتن رکوردهاست. اگر بارسا در ال کلاسیکو به پیروزی برسد، فاصله قابل توجهی با رئال پیدا خواهد کرد اما چه کسی است که تضمین بدهد آنها دچار بحران مصدومیت نخواهند شد یا مثلثث بی بی سی به اوج برنمی گردد و بارسا را به زیر نمی کشد.

هرگز نمی دانید چه اتفاقی ممکن است رخ بدهد. ممکن است بارسا هم مانند رئالِ اول فصل، دچار افت و لغزش بشود.

نگاه دوم:

شاید بعضی ها معتقد باشند که همین حالا هم کورس قهرمانی تمام شده است. شروع ضعیف رئال در ابتدای فصل، این فرصت را به بارسا داد تا فاصله ای قابل توجه ایجاد کند. اما بعید است رئال در ادامه فصل بار دیگر دچار بحران شود و همین مسئله، نتیجه دیدار ال کلاسیکو را بسیار حائز اهمیت کرده است.

تردیدی نیست اگر بارسا بتواند در برنابئو به پیروزی برسد، رئال کار بسیار بسیار دشواری برای بازگشت خواهد داشت. در این صورت قهرمانی در دست بارسا خواهد بود و برای اینکه رئال به آنها برسد، شاگردان ارنستو والورده باید دچار افت قابل توجهی شوند.

اما رقابت در صدر لالیگا در این فصل، فشرده تر از فصول قبل است. اتلتیکو مادرید همچنانبی شکست است و والنسیا هم به روزهای خوبش برگشته است. حتی اگر بارسا از سایر رقبا فاصله بگیرد، باز هم داستان جذاب زیادی در لالیگا برای دنبال کرده وجود خواهد داشت.

 

آیا با پیروزی بارسا در ال کلاسیکو، تکلیف قهرمانی مشخص خواهد شد؟

Vote to see the results
31% - 40 votes
31% - 14 votes