اسپانیا

سوال های ال کلاسیکو: آیا بارسا جدایی نیمار را احساس می کند؟

فوتبال ترایب- دو روز دیگر رئال مادرید و بارسلونا در دیداری حساس مقابل هم قرار خواهند گرفت؛ دیداری که نتیجه آن تاثیر زیادی روی سرنوشت قهرمانی هم خواهد داشت.

یکی از سوال هایی که پیش از این دیدار ذهن بسیاری را مشغول کرده، این است که آیا بارسلونا غیبت نیمار را در این دیدار احساس خواهد کرد. ستاره برزیلی در تابستان گذشته راهی پاری سن ژرمن شد و و حالا خیلی ها منتظرند که ببیند بارسا در این دیدار حساس، بدون او، چه خواهد کرد.

نگاه اول:

هر نظری در این مورد داشته باشید، نمی توان یک حقیقت را انکار کرد که هیچ باشگاهی در دنیا وجود ندارد که غیبت نیمار را احساس نکند. البته بارسا تا اینجا فصل فوق العاده کار کرد؛ به ویژه اینکه لیونل مسی بار دیگر به اوج برگشت اما به جز او، بقیه بازیکنان چندان فوق العاده کار نکردند. مصدومیت باعث شد تا بازیکنانی مانند لوئیس سوارز و جرارد دلوفئو، درخشش مورد انتظار را نداشته باشند و عثمن دمبله هم به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه همسترینگ، نتوانست بازی های زیادی انجام بدهد.

اما بارسا خوش شانس بود که وابستگی زیادی شان به مسی، اثر منفی نداشت اما در صورتی که او مصدوم شود و بارسا برای مدتی او را در اختیار نداشته باشد، این تیم حسابی به دردسر می افتد. اما اگر آنها نیمار را در اختیار داشتند، دیگر تا این اندازه نگران مصدومیت مسی نمی شدند زیرا همچنان از یک مهره خلاق در خط حمله برخوردار بودند. بدون او، بارسا یک پلن جایگزین ندارد. البته هر تیم نمی تواند بازیکنان سرنوشت ساز زیادی داشته باشد.

نگاه دوم:

جدول لیگ نشان می دهد که نه؛ هرچند موقعیت خوب بارسا در جدول احتمالا بیش از هرچیز به لغزش های پیاپی رئال مادرید و فرم فوق العاده مسی مربوط است. والورده حتی نتوانست از عثمان دمبله، ستاره جوان فرانسوی، که در تابستان به خدمت گرفت، استفاده کند و او تنها بعد از دو بازی، از ناحیه همسترینگ دچار آسیب دیدگی شد. به نظر می رسید که نیمار قرار است جای خالی نیمار را پر کند اما به نظر می رسد که این تیم بدون ستاره برزیلی بهتر کار می کند.

هیچ تردیدی در توانایی های فردی نیمار نیست اما او تمایلش برای بردن توپ طلا را هیچ گاه پنهان نکرد. گاهی اوقات خودخواهی هایی در بازی او دیده می شود-مانند درگیری اش بر سر زدن پنالتی با ادینسون کاوانی- هرچند به عنوان سومین نیروی هجومی در بارسا، بعد از مسی و سوارز، بسیار خوب کار می کرد.

بدون نیمار، بارسا بیش از همیشه به مسی وابسته شده اما وقتی بهترین بازیکن تاریخ را در ترکیب تیم تان در اختیار دارید، چرا نباید به او وابسته باشید؟ بارسا بدون نیمار هم فوق العاده کار می کند؛ هرچند اگر او به رئال مادرید بپیوندد، ممکن است پاسخ این سوال چیز دیگری باشد.

آیا بارسا در ال کلاسیکو، غیبت نیمار را احساس خواهد کرد؟

Vote to see the results
32% - 16 votes
31% - 35 votes