اسپانیا

سوال های ال کلاسیکو؛ تاثیر راموس برای رئال؛ مثبت با منفی؟

فوتبال ترایب- دو روز دیگر رئال مادرید و بارسلونا در دیداری حساس مقابل هم قرار خواهند گرفت؛ دیداری که نتیجه آن تاثیر زیادی روی سرنوشت قهرمانی هم خواهد داشت.

یکی از سوال هایی که پیش از این دیدار ذهن بسیاری را مشغول کرده، این است که سرخیو راموس در این دیدار تاثیر مثبت در ترکیب رئال خواهد داشت یا مانند دیدار حساس سال قبل که در آن اخراج شد، زمینه شکست رئال را فراهم می کند؟

نگاه اول:

اینکه بازیکنی که همیشه گل های حساسی برای تیمش به ثمر می رساند و برای محافظت از دروازه، بدنش را جلوی توپ قرار می دهد، را پاشنه آشیل تیم بدانیم، یک سوال بزرگ است. بله، در لحظات پرهیجان او گاهی می تواند بهتر عمل کند و تاریخچه کارت های قرمز او، این را نشان می دهد. اما این تنها یکی از جنبه های بازی اوست و سایر جنبه های بازی راموس، او را به بازیکنی مهم تبدیل می کند. اگر راموس در اوج باشد، بی تردید بهترین مدافع میانی دنیاست و بازیکنی است تا آخرین ثانیه ها برای پیروزی می جنگد. عادت گل زدن او در لحظات پایانی، اتفاقی نیست؛ دقیقا بازتاب اراده او برای رسیدن به پیروزی است. ممکن است او دچار لغزش هایی شود اما پاشنه آشیل تیم بودن؟ اصلا و ابدا!

نگاه دوم:

نقطه ضعف تیم بودن ادعای بزرگی است اما تردیدی نیست که راموس بیش از آنچه باید و با کنترل نکردن خودش در لحظات عصبانیت، تیمش را به دردسر می اندازد. راموس کارت قرمزهای بی مورد زیادی در دوران حرفه ای اش گرفته که اصلا نیازی به آن نبوده و اینکه گفته می شود او به این سطح از برانگیختگی نیاز دارد تا بتواند بهترین بازی اش را ارائه بدهد، چیزی از اشتباهات او کم نمی کند. بارسایی ها می دانند که راموس به راحتی عصبانی می شود و عجیب نیست که ببینیم او در دیدار روز شنبه اخراج شود.

سرخیو راموس در ال کلاسیکو برای رئال چه تاثیری خواهد داشت؟

Vote to see the results
31% - 30 votes
32% - 22 votes