پرسپولیس

پرسپولیس در آستانه کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر

فوتبال ترایب- باشگاه پرسپولیس با شکایت دو بازیکن سابقش، اکنون باید تا پایان دی ماه 145 هزار دلار به آنها بپردازد؛ وگرنه ممکن است با کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین تر مواجه شود.

یکی از این پرونده ها مربوط به فرناندو گابریل است؛ بازیکنی که در زمان حمید درخشان به پرسپولیس پیوست اما برانکو تمایلی به استفاده از او نداشت. او بعد از جدایی از جمع قرمزها، مجبور شد برای دریافت مطالباتش شکایت کند و در نهایت فیفا رای به پرداخت 70 هزار دلار به این بازیکن داد اما باشگاه پرسپولیس این مبلغ را پرداخت نکرد.

با شکایت دوباره گابریل، حالا پرسپولیسی ها تنها 30 روز فرصت دارند تا این پول را به بپردازند، وگرنه با جریمه های سنگین تری مواجه می شوند.

روزبه وثوق احمدی، رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، در این مورد گفت:” در پرونده شکایت فرناندو گابریل باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم اجرای رای قبلی به مبلغ 10 هزار فرانک سوئیس محکوم شده است. آنها در صورتی که ظرف 30 روز پول گابریل را ندهند 6 امتیاز به صورت اتوماتیک وار از باشگاه پرسپولیس کسر خواهد شد.

اگر خدای نکرده 6 امتیاز کسر شد و باز هم پولی پرداخت نشود آن زمان احتمال سقوط پرسپولیس به دسته پایین‌تر هم وجود خواهد داشت.”

همچنین باشگاه پرسپولیس باید تا 19 ژانویه 75 هزار دلار مبلغ بدهی لوکا ماریچ بازیکن سابق باشگاهش را بپردازد و اگر تا تاریخ اعلام شده این پول داده نشود آن وقت پرونده این بازیکن به کمیته انضباطی FIFA خواهد رفت تا جرایم دیگر لحاظ شود.