پرسپولیس

محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات لغو می شود؟

فوتبال ترایب- حمیدرضا گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس، که به ترکیه سفر کرده، در تلاش است تا با مذاکره با مسئولان ریزه اسپور، مشکل محرومیت قرمزها از حضور در بازار نقل و انتقالات را برطرف کند.

بازگشت عجیب مهدی طارمی به پرسپولیس بعد از امضای قرارداد با ریزه اسپور، در نهایت محرومیت 4 ماهه این بازیکن و جریمه 800 هزار دلاری برای او به همراه داشت. ضمن اینکه پرسپولیس نیز از حضور در دو پنجره نقل و انتقالات محروم شدند.

پرسپولیسی ها در ابتدا تلاش کردند تا با ارائه مدارکی ساختگی، نشان بدهند که قراردادشان با طارمی، قبل از رفتن او به ریزه اسپور امضا شده اما دادگاه حکمیت ورزشی این مدارک را نپذیرفت و محرومیت پرسپولیس پا بر جا ماند.

درخشش علی علیپور و گادوین منشا باعث شد تا غیبت طارمی در این مدت به چشم نیاید اما پرسپولیسی ها که نگران محرومیت از بازار نقل و انتقالات هستند، سرانجام به این نتیجه رسیدند که از طریق دیپلماتیک این مشکل را حل کنند.

به این ترتیب، این موضوع در دیدار اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور، با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مطرح و زمینه مذاکره مستقیم مدیران دو باشگاه فراهم شد.

سرانجام امروز گرشاسبی با مدیران ریزه اسپور دیدار کرد تا با رسیدن به توافق، این پرونده بسته شود. گفته می شود در صورتی که ریزه اسپور شکایت خود را پس بگیرد، فیفا هم محرومیت پرسپولیس را لغو می کند؛ هرچند در هر صورت ریزه اسپور حداقل 800 هزار دلار از این سهل انگاری طارمی و پرسپولیس به جیب خواهد زد؛ مبلغی که براساس قوانین باید توسط خود بازیکن پرداخت شود.