آسیا حوزه خلیج فارس

عمر عبدالرحمان به الهلال عربستان می رود؟

فوتبال ترایب- رسانه های عربی ادعا کردند که عمر عبدالرحمان، ستاره فوتبال امارات، ممکن است به طور قرضی و با قراردادی شش ماهه، به باشگاه الهلال عربستان برود.

عبدالرحمان که به دلیل نمایش های خوبش در ترکیب العین و تیم ملی امارات، مرد سال 2016 فوتبال آسیا شد، از مدت ها پیش مورد توجه باشگاه الهلال عربستان، باشگاه دوران نوجوانی اش، قرار دارد و اکنون گفته می شود که ممکن است تا پایان فصل جاری به این باشگاه بپیوندد.

البته عبدالرحمان در سال های اخیر پیشنهادهایی از باشگاه های اروپایی هم داشت اما گفته می شود یکی از دلایل ماندن او در العین، دستمزد بالایی است که در این باشگاه دریافت می کند. رسانه های عربی مبلغ دستمزد او را چیزی بین 3.8 تا 5.5 میلیون دلار تخمین زده اند.

او در حالی چنین دستمزدی دریافت می کند که نیازی به پرداخت مالیات ندارد؛ در صورتی که با رفتن به یک باشگاه اروپایی، باید مبلغ قابل توجهی مالیات بدهد.

دلیل علاقه الهلال برای به خدمت گرفتن “عموری”، مصدومیت کارلوس ادواردو، ستاره برزیلی این باشگاه است. ادواردو در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا دچار آسیب دیدگی شد و برای چند ماه از میادین دور خواهد بود.

الهلال در حالی برای به خدمت گرفتن عمر عبدالرحمان تلاش می کند که العین در صورت پیروزی در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان سال آینده، با این تیم همگروه خواهد شد و در صورت عموری به الهلال، روبرو شدن او با هم تیمی های سابقش جالب خواهد بود.