آلمان

پیتر بوش اخراج شد؛ اشتوگر، سرمربی جدید دورتموند

فوتبال ترایب- باشگاه بروسیا دورتموند اعلام کرد که پیتر بوش، سرمربی این باشگاه، به دلیل کسب نتایج ضعیف اخراج شد و پیتر اشتوگر، مربی سابق کلن، جای او را گرفت.

پیتر بوش 54 ساله که فصل گذشته با آژاکس تا فینال لیگ اروپا پیش رفت، در تابستان قبل جانشین توماس توخل در وست فالن شد. تیم او فصل را بسیار خوب آغاز کرد اما خیلی زود روی نوار ناکامی قرار گرفتند و شکست 2-1 روز گذشته مقابل وردربرمن، باعث شد تا این تیم با 13 امتیاز اختلاف نسبت به بایرن مونیخ، در رتبه هفتم جدول قرار بگیرد.

با اخراج بوش، اشتوگر به عنوان سرمربی دورتموند تا پایان فصل انتخاب شد. این در حالی است که خود اشتوگر چند روز قبل از کلن اخراج شده بود. او 4 فصل هدایت کلن را برعهده داشت و توانست این تیم را بعد از 25 سال به رقابت های اروپایی برساند.  

نتایجی که بوش در دورتموند کسب کرد، بدترین نتایج این تیم در 17 سال اخیر بود. زردها در 7 دیدار ابتدایی بوندس لیگا، 6 پیروزی کسب کردند اما در 8 بازی بعدی، حتی یک برد نیز نداشتند. آنها در لیگ قهرمانان هم پشت سر تاتنهام و رئال مادرید، در رتبه سوم گروه قرار گرفتند و از دور این رقابت ها کنار رفتند تا ماجراجویی اروپایی شان را در لیگ اروپا پی بگیرند.