آسیا

جلال حسینی و سرور جپاروف در تیم منتخب ماه آسیا

فوتبال ترایب- سایت فوتبال ترایب تیم منتخب ماه نووامبر آسیا را انتخاب کرد و از لیگ برتر ایران، سید جلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس و سرور جپاروف، ستاره استقلال، در این تیم قرار گرفتند.

جلال حسینی در این ماه با نمایش های خوبش کمک کرد تا دروازه پرسپولیس در 4 دیدار بسته بماند و جپاروف هم با بازی های خوبی که ارائه داد، باعث شد تا آبی ها به نیمه بالایی جدول صعود کنند.

دروازه بان: گو سونگ یون (هوکایدو کونسادوله ساپورو)

این دروازه بان 23 ساله که دو ماه قبل برای اولین بار به تیم ملی کره جنوبی دعوت شد، در ماه نووامبر فوق العاده کار کرد و در سه دیدار، 2 کلین شیت داشت و کمک کرد تا هوکایدو برای دومین سال پیاپی در دسته اول جی لیگ بماند؛ اتفاقی که برای اولین بار از سال 2001 رخ داده است. نمایش های درخشان گو یونگ یون در نیم فصل دوم، یکی از نکات کلیدی در بقای تیمش بود.

مدافع: چوی چول سون (جونبوک موتورز)

چوی در ماه نووامبر نمایش های خوبی در دیدارهای باشگاهی و ملی داشت و در نهایت به عنوان مدافع راست سال کی لیگ انتخاب شد. او همچنین در دیدار کره مقابل صربستان، پاس گل سونگ هئونگ مین را فراهم کرد و نمایش های خستگی ناپذیر و نفوذهای بی وقفه اش، تحسین بسیاری را برانگیخت.

مدافع: جلال حسینی (پرسپولیس)

پرسپولیس در هیچ یک از 4 دیدارش در ماه نووامبر گلی دریافت نکرد و نمایش های جلال حسینی یکی از عوامل اصلی این دستاورد بود. او همچنین با عملکرد خوبش، کمک کرد تا قرمزها در دیدار مقابل رقیب مستیقم شان، پارس جنوبی جم، به پیروزی برسند.

مدافع: کیم جین سو (جونبوک موتورز)

بعد از دو فصل و نیم بازی در هوفنهایم که چندان امیدوارکننده نبود، کیم در این فصل در ترکیب جونبورک موتوز که قهرمان کی لیگ شد، نمایش های بسیار خوبی داشت. او که به عنوان مدافع چپ فصل کی لیگ انتخاب شد، در دیدار تیم ملی کره مقابل کلمبیا هم بسیار خوب کار کرد و این امیدواری را ایجاد کرد که خط دفاعی کره در جام جهانی نمایش های خوبی ارائه دهد.

هافبک هجومی: کنگو ناکامورا (کاوازاکی فرونتاله)

این هافبک باتجربه و 37 ساله، بعد از یک دهه حضور در کاوازاکی، توانست عنوان قهرمانی جی لیگ را به دست بیاورد. او نقشی کلیدی در پشت سر گذاشتن ناکامی شکست در فینال لواین کاپ و پیروزی در دو دیدار حساس پایانی جی لیگ داشت و به این ترتیب، کاوازاکی در آخرین روز رقابت ها توانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.

هافبک میانی: سون جون هو (پوهانگ استیلرز)

این هافبک دونده در ماه نووامبر 4 پاس گل داد و کمک کرد تا پوهانگ مقابل سانگجو سانگمو و گوانگجو اف سی، 4-3 و 4-0 به پیروزی برسد. علاوه بر این، او بیشترین پاس گل را در رقابت های این فصل کی لیگ داد. سون در رقابت های لیگ کره به خاطر حفظ توپ و پاس های خوبش شناخته می شود.

هافبک میانی: سرور جپاروف (استقلال)

هرچند استقلال در این فصل نتایج خیلی خوبی کسب نکرد اما سرور جپاروف، مرد سال سابق فوتبال آسیا، یکی از نقاط امیدواری این تیم است. این هافبک 35 ساله در ماه نووامبر موفق به گلزنی برای استقلال نشد با پاس های عالی و دید فوق العاده اش، کمک کرد تا استقلال در 4 دیداری که این ماه انجام داد، 2 پیروزی و 2 تساوی به دست بیاورد.

هافبک هجومی: واندر لوئیز (چیانگرای یونایتد)

این هافبک برزیلی که یک خطر دائمی برای خط دفاعی حریفان است، با دو گلی که در فینال جام حذفی مقابل بانکوک یونایتد به ثمر رساند، کمک کرد تا چیانگرای یونایتد به اولین جام تاریخش دست پیدا کند.

مهاجم: انگوین آن دوک (بکامکس بین دونگ)

این مهاجم 32 ساله با جایگیری های عالی و تمام کنندگی هوشمندانه اش، در  دیدار تیمش در ماه نووامبر، 5 گل به ثمر رساند؛ از جمله یک هت تریک در آخرین دیدار فصل که باعث شد عنوان آقای گلی لیگ ویتنام را به دست بیاورد.

مهاجم: جِی بوتروید (هاکایدو کونسادوله ساپورو)

مهاجمان زیادی در جی لیگ نبودند که فصل را به اندازه این مهاجم انگلیسی در فرم خوب به پایان برسانند. او در 6 دیدار پایانی فصل، 8 گل زد تا کونسالدوله در دسته اول جی لیگ بماند.

از این بین، سه گل در ماه نووامبر به ثمر رسید؛ از جمله دو گل در پیروزی 2-0 در دیدار مقابل شیمیزو اس پالس که کمک کرد تا تیمش بالاتر از منطقه سقوط قرار بگیرد.

مهاجم: اوبافمی مارتینز (شانگهای شنهوا)

هرچند شانگهای شنهوا در سوپر لیگ چین در رتبه یازدهم قرار گرفت، اما هواداران این تیم به دلیل قهرمانی در جام حذفی که اولین جام این تیم از سال 2003 بود، فصل را با رضایت به پایان رساندند.

نقش اصلی را در این قهرمانی، مهاجم سابق اینتر و نیوکاسل، اوبافمی مارتینز داشت که در دو دیدار رفت و برگشت فینال، دو گل زد. گل دوم او که با یک ضربه فنی تماشایی زده شد، کمک کرد تا شانگهای شنهوا به دلیل گل زده در خانه حریف، رقیب همشهری قدرتمندش، شانگهای اس آی پی جی را شکست بدهد.

به نظر شما کدام بازیکن می توانست در تیم منتخب ماه قرار بگیرد؟

تیم ماه آسیا بعدی فوتبال ترایب در ماه مارس 2018 انتخاب خواهد شد.