پرسپولیس

بیرانوند و اشتباه بزرگ در تشخیص موقعیت

فوتبال ترایب- مصاحبه علیرضا بیرانوند و حرکت او در دیدار مقابل پدیده، نشان می دهد که او در تشخیص اینکه نمی تواند با استراتژی زمان بازی در نفت، از پرسپولیس جدا شود، دچار اشتباه شد.

بیرانوند در زمان حضور در زمان نفت تنها پاسخگوی کادر فنی و مدیران باشگاه بود و پس وقتی تصمیم گرفت با تحت فشار گذاشتن آنها از این باشگاه جدا شود، علی رغم نیمکت نشینی، با حاشیه چندانی روبرو نشد زیرا این باشگاه هواداری نداشت که به رفتار او واکنش نشان بدهد.

اما در پرسپولیس بیرانوند با هوادارانی میلیونی روبرو است که هر مصاحبه و هر رفتار دروازه بان تیم شان را به دقت زیر نظردارند و هر اتفاقی که به منافع باشگاه شان لطمه وارد کند را برنمی تابند.

مصاحبه بیرانوند در مورد جدایی از پرسپولیس و رفتن به تراکتورسازی، در شرایطی که پرسپولیس از حضور در بازار نقل و انتقالات محروم است، بسیار نسنجیده بود و او باید خود را برای واکنش هواداران آماده می کرد.

تشویق بوژیدار رادوشوویچ و احمد رضا عابدزاده در دیدار مقابل پدیده که در اعتراض به مصاحبه بیرانوند صورت گرفت، آرام ترین نوع اعتراضی بود که هواداران می توانستند به دروازه بان ملی پوش شان نشان بدهند.

اما در حالی که خبری از شعارهای تند معمول که در ورزشگاه ها شنیده می شود، نبود، بیرانوند با حرکت دست و دعوت طرفداران تیمش به سکوت، اوضاع را پیچیده تر کرد؛ رفتاری که حتی با واکنش هم تیمی ها و اعضای کادر فنی پرسپولیس همراه بود.

حال باید دید حرکت بعدی بیرانوند و واکنش هواداران پرسپولیس چه خواهد بود. اگر همچنان روی موضع تقابلی اش با هواداران باشد، مطمئنا شرایط برایش دشوارتر خواهد شد و این می تواند روی امیدهایش برای حضور در جام جهانی به عنوان دروازه بان اول تیم ملی ایران هم تاثیر بگذارد.

باشگاه پرسپولیس چه تصمیمی باید در مورد بیرانوند بگیرد؟

Vote to see the results
32% - 822 votes
31% - 25 votes
31% - 67 votes