ایتالیا

رسمی: جامپیرو ونتورا از تیم ملی ایتالیا اخراج شد

فوتبال ترایب- جامپیرو ونتورا، سرمربی تیم ملی ایتالیا، به دلیل کسب نتایج ضعیف و ناکامی در رساندن این تیم به جام جهانی 2018، اخراج شد.

تیم ملی ایتالیا که در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی پشت سر اسپانیا در رتبه دوم قرار گرفت، در مرحله پلی آف با سوئد روبرو شد و در مجموع دو دیدار 1-0 شکست خورد و بعد از 60 سال، از رسیدن به جام جهانی بازماند.

در ابتدا شایعاتی در مورد استعفای ونتورا منتشر شد اما او این موضوع را رد کرد؛ ولی در نهایت فدراسیون فوتبال ایتالیا به طور رسمی اعلام کرد که این مربی از کار برکنار شده است.

در این میان کارلو تاوکیو، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، که خود با انتقادهای زیادی روبرو شده، اعلام کرد که این فدراسیون گزینه های مهمی را برای جانشینی تاوکیو در نظر دارد اما از اعلام نام گزینه های مورد نظر خود داری کرد.

این در حالی است که رسانه ها از کارلو آنچلوتی به عنوان جدی ترین گزینه برای نشستن روی نیمکت ایتالیا نام می برند. سرمربی سابق میلان و رئال مادرید که با هر دو تیم قهرمان چمیونزلیگ شده، به تازگی از بایرن مونیخ اخراج شده و علی رغم اینکه اعلام کرده تا پایان فصل هدایت تیمی را برعهده نخواهد گرفت اما بعید است به پیشنهاد فدراسیون فوتبال ایتالیا پاسخ مثبت بدهد.

از مکس آلگری، آنتونیو کونته و روبرتو مانچینی به عنوان دیگر گزینه های هدایت ایتالیا نام برده می شود.