ایتالیا

خداحافظی بوفون از بازی های ملی با چشمانی اشکبار

فوتبال ترایب- جانلوئیجی بوفون، کاپیتان تیم ملی ایتالیا، بعد از ناکامی این تیم در رسیدن به رقابت های جام جهانی 2018، از بازی های ملی خداحافظی کرد.

تیم ملی ایتالیا که در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018، در گروهش پشت سر اسپانیا در رتبه دوم قرار گرفته بود، در مرحله پلی آف به مصاف سوئد رفت. در دیدار رفت سوئدی ها موفق شدند با نتیجه 1-0 به پیروزی برسند اما در دیدار برگشت در ورزشگاه سن سیرو، ایتالیایی ها موفق به جبران شکست نشدند و با یک تساوی بدون گل، بعد از 60 سال از رسیدن به جام جهانی بازماندند.

بوفون که پیش از این اعلام کرده بود در پایان فصل از فوتبال خداحافظی می کند، با نرسیدن ایتالیا به جام جهانی، بازنشستگی اش از بازی های ملی را اعلام کرد.

او که با شبکه رای اسپورت مصاحبه می کرد، در حالی که نتوانست جلوی گریه اش را بگیرد، گفت:”  ناامیدکننده است. نه تنها برای من، بلکه برای فوتبال. ما در راه چیزی که برای کشورمان بسیار اهمیت داشت، ناکام ماندیم. این تنها حسرتی من است و مطمئنا به این خاطر نیست که دوران حرفه ای ام به پایان رسیده، زیرا زمان می گذرد و اکنون زمان مناسبی برای خداحافظی است. حیف شد که آخرین بازی رسمی ام با ناکامی در رسیدن به جام جهانی همراه شد.”