لیگ قهرمانان آسیا

صدور مجوز حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ترایب- کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال، مجوز حضور باشگاه های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان را صادر کرد اما باشگاه نفت تهران، همانطور که انتظار می رفت، نتوانست مجوز لازم را کسب کند و ذوب آهن اصفهان جایگزین این تیم شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور نمایندگان کشورهای مختلف در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2018 را به دریافت مجوز حرفه ای مشروط کرده بود و یکی از شروط اصلی برای دریافت این مجوز، پرداخت بدهی های معوقه این باشگاه ها بود، موضوعی که به یک بحران برای همه باشگاه های ایرانی تبدیل شد اما در نهایت تنها باشگاه نفت تهران نتوانست در موعد مقرر بدهی هایش را بپردازد و توسط کمیته صدر مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال، کنار گذاشته شد.

به جای این تیم، ذوب اصفهان که سال گذشته در لیگ برتر به رتبه چهارم رسید، با دریافت مجوز حرفه ای، به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی خواهد شد.

البته نظر قطعی در این مورد را کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهد کرد اما با توجه به اینکه تصمیم گیری آنها براساس رای فدراسیون فوتبال کشورها خواهد بود، به احتمال بسیار زیاد، چهار نماینده ایران در این رقابت ها پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و ذوب آهن خواهند بود.

هنوز مشخص نیست که سهمیه ایران در رقابت های سال آینده لیگ قهرمانان، 2+2 خواهد بود یا 3+1 اما در هر صورت، دو تیم پرسپولیس و استقلال به طور مستقیم در مرحله گروهی حضور خواهند داشت و در مرحله مقدماتی شرکت نمی کنند.