استقلال

ژیری ساناک، دستیار جدید شفر در استقلال

فوتبال ترایب- ژیری ساناک، مربی اهل جمهوری چک، به عنوان دستیار وینفرد شفر انتخاب و امروز در تمرینات این تیم حضور پیدا کرد.

در حالی که از ابتدای حضور شفر در استقلال، گفته می شد که دو دستیار ایرانی به او کمک خواهند کرد اما تنها بیژن طاهری به کادر فنی استقلال اضافه شد؛ هرچند به نظر نمی رسد چندان در تصمیمات تاکتیکی آبی ها تاثیرگذار باشد.

به نظر می رسد شفر که پیش از به استفاده از دستیاران ایرانی رضایت داده بود، اکنون مدیران استقلال را متقاعد کرده که دو دستیار خارجی به کادرش اضافه کنند و امروز اولین دستیار او به اردوی استقلال اضافه شد.

ژیری ساناک که رزومه چندان درخشانی ندارد، پیش از پیوستن به استقلال، مربی تیم جوانان مالدا بولسلاو در کشور چک بود. تیم اول این باشگاه در لیگ چک در رتبه چهارم قرار دارد. او فارغ التحصیل دانشگاه اولوموک است و قرار است ضمن حضور در کادرفنی استقلال فعالیت تیم های پایه این باشگاه را هم زیر نظر بگیرد.

ساناک امروز در اولین گفتگو با خبرنگاران گفت:” به خاطر آقای شفر به ایران آمدم. هفته گذشته در مورد ایران و استقلال مطالعه کردم. طبیعی است قبل از این بیشتر تمرکزم روی فوتبال اروپا بود.

در اسلاویا پراگ و چند باشگاه دیگر  کار کرده ام و در تیم های زیر 19 سال و زیر 17 سال جمهوری چک هم حضور داشته ام.

سابقه همکاری با شفر؟ نه. سال ها است که همدیگر را می شناسیم ولی تا حالا با هم کار نکرده ایم. به عنوان دستیار به کادرفنی استقلال اضافه شده ام.”

گفته می شود گزینه شفر برای پست دستیار اول، میگوئل کولی، دستیارش در تیم ملی جامائیکاست که از نیم فصل به استقلال اضافه خواهد شد.