انگلیس

لمپارد: مورینیو دوران حرفه ای من را تغییر داد

فوتبال ترایب- فرانک لمپارد، اسطوره باشگاه چلسی، در 13 سالی که پیراهن این باشگاه به تن کرد، 632 بازی برای آبی ها انجام داد، 209 گل زد و 150 پاس گل هم برای هم تیمی هایش فراهم کرد.

او که در سال 2005 به عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر انتخاب شد، 11 جام هم با چلسی بالای سر برد، از جمله سه قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در چمپیونزلیگ در سال 2012.

او که به ژاپن سفر کرده، در گفتگو با خبرنگاران در سفارت بریتانیا در توکیو، گفت:” هواداران ژاپنی خیلی پرشور هستند. من از دیدن این همه آدم در فرودگاه شوکه شدم.”

لمپارد در اولین روز حضور در ژاپن، کارش را با حضور در یک آکادمی فوتبال و آموزش کودکان آغاز کرد.

او در این آکادمی هم برای دقایقی با خبرنگاران صحبت کرد که جالب ترین قسمت آن، گفتگو در مورد استفاده از تکنولوژی ویدئوی در داوری بود.

در جام جهانی 2010 بود که در دیدار انگلیس مقابل آلمان، شوت تماشایی لمپارد به وضوح از خط دروازه عبور کرد اما داور آن را نپذیرفت و در نهایت انگلیس در آن دیدار 4-1 شکست خورد.

” فکر می کنم مهم است که تکنولوژی های جدید را تجربه کنیم. گاهی اوقات در مورد اینکه داور باید کارت زرد نشان می داد یا کارت قرمز، نظر واحدی وجود ندارد. تکنولوژی کمک می کند تا در این زمینه تصمیم واضح تری گرفته شود.”

لمپارد که ملاقاتی هم با پل مدن، سفیر بریتانیا در ژاپن داشت، در پاسخ به این سوال که کدام مربی بیشترین تاثیر را روی او داشت، گفت:” هم از لحاظ فنی و هم ذهنی، ژوزه مورینیو کمک زیادی کرد تا به سطح بالایی برسم. کار با او، دوران حرفه ای من را تغییر داد.”

لمپارد همچنین تایید کرد که دوست داشت زیر نظر سرالکس فرگوسن بازی می کرد:” او به سختی بازیکنان را تمرین می داد و اشتیاق زیادی برای کار با بازیکنانش داشت. من کتاب او را خوانده ام در جلسات سخنرانی اش شرکت داشتم.”

لمپارد که سال ها کاپیتان دوم چلسی بود، در مورد ویژگی هایی که یک کاپیتان باید داشته باشد، هم گفت:” اولین چیزی که یک کاپیتان باید داشته باشد، شخصیت است. کاپیتان باید قابلیت سازماندهی بازیکنان را داشته باشد. کسی که می خواهد کاپیتان شود، باید مثل کاپیتان ها رفتار کند و الهام بخش هم تیمی هایش باشد. همچنین باید فروتن باشد. کاپیتان نمی تواند خیلی خودخواه باشد.”