آسیا

رسمی: فابیو کاناوارو سرمربی گوانگژو اورگرانده شد

فوتبال ترایب- باشگاه گوانگژو اورگرانده تایید کرد که فابیو کاناوارو، کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا، را برای بار دوم به عنوان سرمربی به خدمت گرفته است.

گوانگژو در فصل اخیر سوپرلیگ چین با هدایت لوئیس فیلیپه اسکولاری برای هفتمین بار پیاپی به قهرمانی رسید و این مربی برزیلی بعد از کسب این عنوان، از هدایت گوانگژو اورگرانده استعفا کرد. مدیران این باشگاه هم بلافاصله دست به کار شدند و کاناوارو را برای فصل آینده به خدمت گرفتند.

به این ترتیب، کاناوارو که در سال 2015 از گوانگژو اورگرانده جدا شده بود، یک بار دیگر هدایت این تیم را برعهده گرفت.

کاناوارو بعد از جدایی از گوانگژو، هدایت تیانجین کوانجیان را در سال 2016 به عهده داشت و این تیم را در دسته اول چین به قهرمانی رساند. او همچنین در فصل اخیر با این تیم در سوپرلیگ چین به رتبه سوم رسید و به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کردند.

در بیانیه باشگاه گوانگژو اورگرانده در مورد انتخاب کاناوارو آمده است:” بعد از بحث های زیاد، ما تصمیم گرفتیم تا فابیو کاناوارو را به عنوان سرمربی باشگاه فوتبال گوانگژو اورگرانده تائوبائو انتخاب کنیم.”

ژو جیائین، مالک این باشگاه هم در صحبت هایی گفت:” هدف ما برای فصل آینده کسب هشتمین قهرمانی پیاپی و رسیدن به سه گانه است. ما می خواهیم در سوپرلیگ چین، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به قهرمانی برسیم.”