ایران

جایزه بهترین گل و بهترین دروازه بان فوتبال ساحلی دنیا برای حسینی

فوتبال ترایب- پیمان حسینی، دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، به عنوان بهترین دروازه بان فوتبال ساحلی دنیا در سال 2017 انتخاب شد.

حسینی که یکی از ستاره های تیم ملی فوتبال ساحلی ایران محسوب می شود، در رقابت های جهانی باهاماس هم توانسته بود عنوان بهترین دروازه بان رقابت ها را از آن خود کند و در مراسم بهترین های سال، عنوان بهترین دروازه بان را نیز به خود اختصاص داد.

اما این تنها جایزه حسینی از مراسم بهترین های سال فوتبال ساحلی نبود. او که در رقابت های جهانی باهاماس، یک گل تماشایی به مکزیک زده بود، جایزه بهترین گل سال این رشته را هم از آن خود کرد.

او بعد از دریافت این دوجایزه گفت:” خیلی خوشحال هستم که این انتخاب (جایزه بهترین گل سال) صورت گرفته است؛ من یک بازیکن فوتبال بودم که به فوتبال ساحلی آمدم؛ مارکو اوکتاویو و عباس هاشم‌پور، مربیانی بودند که فوتبال ساحلی را به بنده یاد دادند و حالا عاشق این رشته هستم»

گرفتن این جایزه (جایزه بهترین دروازه بان سال) یکی از بهترین آرزوهای من بود که به آن رسیدم؛ خیلی خوشحال هستم، چون سال‌ها برای آن تلاش کرده بودم و به نظرم نتیجه زحمات مربیان، هم‌‌تیمی‌ها، فدراسیون، دپارتمان فوتبال ساحلی و … بود و به همه تعلق دارد. از سازمان جهانی و مسئولانی که موجب پیشرفت این رشته شدند تا جزو محبوب‌ترین ورزش‌ها در ایران شود، از مسئولان امارات که هر ساله میزبانی شایسته‌ای داشتند و همچنین از پدر و مادرم تشکر می‌کنم؛ این جایزه را نیز به هم‌تیمی‌ها و مردم کشورم تقدیم می‌کنم.”

در مراسم بهترین های سال همچنین محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، که نامزد بازیکن سال شده بود، نتوانست این جایزه را به دست بیاورد اما به عنوان یکی از 5 بازیکن برتر سال 2017 انتخاب شد.

محمد میرشمسی، سرمربی سابق تیم ملی ایران نیز در جمع کاندیداهای برترین مربی سال 2017 فوتبال ساحلی بود اما به این عنوان نرسید.