استقلال

احکام کمیته انضباطی برای دربی 85؛ سه بازیکن محروم شدند

فوتبال ترایب- کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال احکام انضباطی برای دیدار پرسپولیس و استقلال را اعلام کرد و براساس آن، سه بازیکن از دو تیم با محرومیت یک جلسه ای مواجه شدند.

در این دیدار که با پیروزی 1-0 پرسپولیس به پایان رسید، در دقایقی از بازی بازیکنان دو تیم درگیری هایی با هم داشتند و همین مسئله به محرومیت داریوش شجاعیان، میلاد زکی پور و شجاع خلیل زاده انجامید.

همچنین باشگاه استقلال به دلیل رفتار نامناسب هوادارانش، به یک دیدار خانگی بدون حضور تماشاگران محکوم شد که البته این حکم قابل تجدید نظر است. احکام صادره به شرح زیر است:

– داریوش شجاعیان – بازیکن  استقلال تهران به دلیل رفتار غیرورزشی و اعتراضات مکرر به تصمیمات داور که منجر به دریافت کارت زرد شد با توجه به بند 5 ماده 66 آیین نامه به یک جلسه محرومیت از مسابقه و پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

– تیم استقلال تهران به دلیل اعتراض به مسابقات رسمی (داور مسابقه) مبلغ 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

– شفر – سرمربی تیم استقلال تهران به خاطر رفتار غیرورزشی و غیرمسئولانه به تذکر کتبی و درج در پرونده محکوم شد.

– تیم پرسپولیس تهران تخلفاتی مبنی بر پرتاب اشیاء به سمت زمین بازی که منجر به تاخیر در شروع مسابقه شد. این تیم طبق بند های یک و سه ماده 79 انضباطی به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

– تیم استقلال تهران به خاطر فحاشی تماشاگرانش به تیم مقابل ، پرتاب نارنجک که منجر به آسیب دیدگی یک عکاس شد، پرتاب اشیا که منجر به تاخیر در شروع مسابقه شد و با توجه به سابقه تخلفات متعدد این تیم در فصل جاری، تماشاگران تیم استقلال طبق بند های یک و سه ماده 79 انضباطی از همراهی تیم خود در یک مسابقه رسمی محروم هستند(این رای قابل تجدید نظر است)

– ضمن اینکه باشگاه استقلال به خاطر تخلفات تماشاگرانش باید 100 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

– تیم استقلال تهران به خاطر داشتن بیش از 5 بازیکن اخطاری، باید 56 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

– همچنین میلاد زکی پور، بازیکن تیم استقلال تهران به دلیل رفتار غیر ورزشی و ضربه زدن به بازیکن حریف بدون توپ که منجر به تحریک و اغتشاش در تماشاگران شد، از همراهی تیم خود در یک دیدار رسمی محروم بوده و باید 20 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

– وریا غفوری، بازیکن تیم استقلال تهران نیز به دلیل اعتراض به تصمیمات داور، به تذکر کتبی روبه رو شد.

– شجاع خلیل زاده، بازیکن تیم پرسپولیس تهران به دلیل رفتار غیر ورزشی، هل دادن بازیکن حریف قبل از زدن ضربه پنالتی، به یک جلسه از همراهی تیم خود در مسابقات رسمی محروم شد.