آسیا

تمدید 8 روزه مهلت ارسال مدارک برای لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ترایب- در حالی که گفته می شد روز 30 اکتبر (8 آبان) آخرین مهلت تیم های ایرانی برای ارسال مدارک برای حضور در لیگ قهرمانان آسیاست، این مهلت برای 8 روز دیگر تمدید شد.

تیم هایی که جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آوردند، برای اینکه بتوانند در این رقابت ها در سال 2018 شرکت کنند، باید مدارک شان را برای دریافت مجوز حرفه ای به ای اف سی ارسال کنند.

با توجه به اینکه هر چهار نماینده ایران یعنی پرسپولیس، استقلال، نفت تهران و تراکتورسازی، با مشکلات مالی و بدهی های قابل توجه روبرو هستند، نگرانی زیاد در مورد حذف آنها از لیگ قهرمانان وجود دارد.

حتی امروز اعلام شد که به دلیل نواقصی که در مدارک ارائه شده نفت تهران به فدراسیون فوتبال وجود داشته، این باشگاه از لیگ قهرمانان حذف شده اما اکنون مشخص شده که این باشگاه مانند سایر باشگاه های ایرانی هنوز 8 روز دیگر فرصت دارد تا مدارکش را تکمیل کند.

البته مشکلات مالی نفت تهران به اندازه ای زیاد است که بعید است که در این مدت هم اتفاق خاصی برای این باشگاه رخ بدهد.

در این بین به نظر می رسد خیال تراکتورسازی از دریافت مجوز حرفه ای راحت تر است. مدیران این باشگاه اعلام کرده اند که بدهی های شان را پرداخت کرده اند و مدارک شان تکمیل شده است.

اما در مورد تکمیل مدارک استقلال و پرسپولیس هنوز ابهام هایی وجود دارد و هر دو باشگاه کم و بیش همچنان خطر حذف از لیگ قهرمانان را احساس می کنند.