استقلال

وینفرد شفر: کاش دربی دیرتر برگزار می شد

فوتبال ترایب- وینفرد شفر، سرمربی استقلال، معتقد است که اگر دیدار مقابل پرسپولیس دیرتر برگزار می شد، تیمش برای دربی شرایط بهتری پیدا می کرد اما تاکید کرد که بازیکنانش به دنبال کسب پیروزی در این دیدار هستند.

شفر سه هفته قبل و بعد از برکناری علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی جدید استقلال معرفی شد و فردا برای اولین بار دربی تهران تجربه می کند.

او معتقد است اگر دربی چند هفته دیرتر برگزار می شد، می توانست تیم بهتری را روانه میدان کند اما برای دیدار فردا هم تنها به دنبال پیروزی هستند.

او به خبرنگاران گفت:” از زمان حضور در آلمان او را می شناسم. برانکو خیلی خوب در ایران کار کرده است. طی 8-9 سال گذشته او را ندیدم؛ اما در مورد او مطالعه کردم. من واضح ایشان را میشناسم.

خیلی خوشحالم که اینجا حضور دارم. تک تک بازیکنان ما سخت تلاش می کنند و مراحل آماده سازی را به خوبی پیش می بریم. بازیکنان رفتار و روحیه بسیار خوبی دارند. هر روز بهتر و بهتر می شویم و در مورد چیزی که دارم می بینم، بسیار خوشحالم. این موضوع بحث اصلی و پایه یک تیم است. تیم روحیه ای برای تلاش کردن دارد و همه می خواهند بهتر شوند. ما قدم به قدم پیش می رویم تا یک تیم خوب بسازیم و بتوانیم دوباره در صدر فوتبال ایران باشیم. هر زمان که به زمین می رویم، ترس نداریم و برای مساوی به زمین می رویم و برای پیروزی تلاش می کنیم. برای بازی قبلی و این بازی آماده سازی خوبی داشتیم. بازیکنان آنالیز شدند، فیلم دیدند و در مورد بازی با یکدیگر صحبت می کنند. در بازی قبلی در 20 دقیقه آخر بازیکنان خسته شدند. 

 برای ما بهتر بود که دربی دو هفته یا سه هفته دیرتر برگزار می شد تا زمان بیشتری برای آماده سازی داشته باشیم. بعد از دربی آخر که پرسپولیس باخت، آنها زمان زیادی برای آماده سازی داشتند. ما در راه خود حرکت می کنیم تا به این مرحله دست پیدا کنیم. باید در هفته های آینده بیشتر و بیشتر تلاش کنیم. می دانم که بازیکنان من می خواهند برنده دربی باشند و برای این موضوع آماده شده اند. “