پرسپولیس

ابراهیم آشتیانی، اسطوره پرسپولیس، درگذشت

فوتبال ترایب- ابراهیم آشتیایی، اسطوره باشگاه پرسپولیس و یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران در دهه 50، در سن 71 سالگی درگذشت.

آشتیایی که در ماه های اخیر به دلیل بیماری قبلی بستری بود، سرانجام امروز در بیمارستان شهید رجایی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

او که 10 آذر 1325 به دنیا آمده بود، در سال 1347 به پرسپولیس پیوست و دو سال بعد، در حالی که در پست دفاع راست بازی می کرد، به عنوان مرد سال فوتبال ایران انتخاب شد.

آشتیایی که بسیاری او را بهترین دفاع راست تاریخ فوتبال ایران می دانند، در سال 1351 با این تیم قهرمان جام منطقه ای و در سال 1352 قهرمان جام تخت جمشید شد. او در پیروزی تاریخی 6-0 پرسپولیس مقابل استقلال در شهریور 1352، گل اول قرمزها را به ثمر رسانده بود.

آشتیانی در 25 سالگی به عنوان کاپیتان پرسپولیس انتخاب شد و قهرمانی جام تخت جمشید در سال 1353 را به عنوان کاپیتان جشن گرفت. او در سال 1355 و بعد از کسب نایب قهرمانی در جام تخت جمشید از فوتبال خداحافظی کرد.

او بعد از بازنشستگی به تحصیل پرداخت و حتی برای پشت سر گذاشتن مقطع دکترا به بلژیک رفت اما با وقوع انقلاب فرهنگی در ایران، درسش در بروکسل را نیمه کاره گذاشت و به کشور بازگشت.