اسپانیا

کریس رونالدو بهترین بازیکن سال 2017 فیفا شد

فوتبال ترایب- مراسم انتخاب بهترین بازیکن دنیا در سال 2017 برگزار شد و کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید، برای دومین سال پیاپی جایزه THE BEST را از آن خود کرد.

رونالدو که در مقطع پایانی فصل گذشته نمایش های درخشانی به ویژه در لیگ قهرمانان اروپا داشت، توانست رئال را در لالیگا و چمپیونزلیگ به قهرمانی برساند و همین باعث شد تا در رقابت با لیونل مسی و نیمار، بار دیگر این جایزه را از آن خود کند.

او در این رای گیری توانست 43.16 درصد آرا را از آن خود کند؛ در حالی که مسی تنها 19.25 درصد از آرا را به خود اختصاص داد و نیمار هم 6.97 درصد رای آورد.

رونالدو بعد از دریافت جایزه اش گفت:” این لحظه فوق العاده ای است. من احساس رضایت می کنم. من 32 ساله هستم. جایزه بهترین بازیکن دنیا را برده ام بنابراین خیلی خوشحالم. نمی دانم سال آینده چه رخ خواهد داد. من تلاش می کنم تا تنها روی حال تمرکز کنم. این لحظه فوق العاده است و من خوشحالم.”

همچنین در این مراسم جایزه بهترین مربی به زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید رسید که به لطف فتح لالیگا و چمپیونزلیگ، توانست ماسیمیلیانو آلگری و آنتونیو کونته را پشت سر بگذارد.

جایزه بهترین دروازه بان سال 2017  را نیز جانلوئیجی بوفون، دروازه بان باتجربه یوونتوس، از آن خود کرد. او توانست در رقابت با کیلور ناواس، دروازه بان رئال و مانوئل نویر، دروازه بان بایرن مونیخ، به عنوان بهترین دروازه بان دنیا انتخاب شود.

تیم منتخب سال هم در این مراسم معرفی شد که شامل: بوفون، مارسلو، دنی آلوس، سرخیو راموس، لئوناردو بونوچی، مودریچ، اینیستا، تونی کروس، نیمار، مسی و رونالدو بودند.

آیا رونالدو شایسته دریافت جایزه بهترین بازیکن سال 2017 بود؟

Vote to see the results
30% - 84 votes
32% - 69 votes