لیگ ایران

در غیاب فغانی؛ داور دربی چه کسی خواهد بود؟

فوتبال ترایب- در فاصله یک هفته تا دیدار حساس پرسپولیس و استقلال در دربی تهران، انتخاب داور این دیدار یکی از موضوعاتی است که توجهات را به خود معطوف کرده است.

در دو فصل اخیر دیدارهای رودرروی این دو تیم را محسن ترکی (هر دو دیدار فصل 95-1394) و علیرضا فغانی (هر دو دیدار فصل 96-1395) سوت زدند. اما هیچ یک از این دو داور امکان قضاوت دربی هشتاد و پنج را ندارند.

محسن ترکی به تازگی از دنیای داوری خداحافظی کرده و علیرضا فغانی هم در زمان برگزاری دربی، در ایران نیست. با توجه به جنجال های اخیر در فوتبال اندونزی، فدراسیون فوتبال این کشور قضاوت یکی از دیدارهای حساس لیگ این کشور را به فغانی سپرده و به همین دلیل، او در زمان برگزاری دربی، در ایران نخواهد بود.

به این ترتیب، کمیته داور اکنون باید گزینه جدیدی را برای قضاوت در دربی معرفی کند که به احتمال زیاد برای اولین بار قضاوت در این دیدار را تجربه می کند.

شایعات حاکی از آن است که گزینه مورد نظر کمیته داور، اشکان خورشیدی است؛ داور مازندرانی که در این فصل 5 بازی را سوت زده از جمله دیداراستقلال مقابل پارس جنوبی جم و پرسپولیس برابر سپاهان.

البته گزینه های دیگری مانند پیام حیدری، بیژن حیدری، موعود بنیادی فر، محمدحسین زاهدی فرد و حمید حاج ملک نیز برای قضاوت این دیدار مطرح هستند اما گفته می شود شانس اشکان خورشیدی بیش از سایر گزینه هاست.

بهترین گزینه برای قضاوت دربی کدام است؟

Vote to see the results
30% - 41 votes
32% - 12 votes
31% - 6 votes
32% - 18 votes