پرسپولیس

بازی برگشت پرسپولیس- الهلال؛ در انتظار معجزه در مسقط

فوتبال ترایب- پرسپولیس امشب در مسقط در حالی باید در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال قرار بگیرد شکست 4-0 دیدار رفت، کار را برای شاگردان برانکو ایوانکوویچ بسیار دشوار کرده است.

هت تریک عمر خریبین در دیدار رفت در ابوظبی، تیم عربستانی را در آستانه صعود به فینال لیگ قهرمانان برای دومین بار در سه سال اخیر قرار داده و پرسپولیسی ها برای جبران این نتیجه باید یک بازگشت باشکوه را رقم بزنند.

در واقع آنها برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار، باید بزرگترین بازگشت تاریخ این رقابت ها را به نام خود ثبت کنند.

بعد از اینکه الهلال در دیدار رفت نیمه اول را با دو گل به سود خود به پایان رساند، اخراج عبدالله عطیف در ابتدای نیمه دوم، امید قرمزها را افزایش داد اما این الهلال بود که در ادامه دو گل دیگر زد تا رسیدن پرسپولیس به فینال به یک ماموریت غیرممکن تبدیل شود.

پرسپولیس در دیدار امشب مهدی طارمی، بهترین مهاجمش را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد اما گادوین منشا که جانشین او در ترکیب قرمزها خواهد بود، امیدوار است مانند مرحله قبل که دو گل به الاهلی زد، دروازه الهلال را هم باز کند.

به جز او، هیچ بازیکن دیگری از پرسپولیس در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان بیش از یک گل نزده اما بازیکنانی مانند محسن مسلمان، وحید امیری و علی علیپور توانایی بازی کردن دروازه الهلال را دارند و برای اینکه پرسپولیس به فینال برسد، آنها باید این توانایی شان را در این دیدار به نمایش بگذارند.

الهلال همچنان تنها تیم بدون شکست این فصل لیگ قهرمانان است؛ ضمن اینکه آنها در دو بازی قبلی شان مقابل پرسپولیس و العین، بدون اینکه گلی دریافت کنند، 7 بار به گل رسیدند.

خریبین که در دیدار رفت هت تریک کرد، در فرم بسیار خوبی قرار دارد و با 7 گل زده در لیگ قهرمانان، تنها دو گل با هالک، بهترین گلزن رقابت ها فاصله دارد اما او تنها گزینه هجومی الهلال نیست.

کارلوس ادواردو هم با سه گلی که مقابل العین زد، 7 گله است. نواف العابد و سالم الدوساری هم تهدیدهایی دائمی برای خط دفاعی پرسپولیس خواهند بود.

محرومان: حسین ماهینی، مهدی طارمی (پرسپولیس) عبدالله عطیف (الهلال)

ورزشگاه: مجموعه ورزشی سلطان قابوس، مسقط

زمان: سه شنبه 25 مهر، ساعت 19:30