ایران

اسپانیا، حریف ایران در یک چهارم نهایی جام جهانی جوانان

فوتبال ترایب- تیم ملی نوجوانان ایران با پیروزی 2-1 مقابل مکزیک، به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زیر 17 ساله ها صعود کرد و در این مرحله باید با نوجوانان اسپانیا روبرو شوند.

شاگردان عباس چمنیان که در مرحله گروهی نمایش های بسیار خوبی داشتند، در دیدار امروز هم با زدن دو گل زودهنگام توانستند پیروزی شان در این دیدار را قطعی کنند.

تنها 7 دقیقه از بازی سپری شده بود که تیم ایران صاحب یک ضربه پنالتی شد. خطای روبلس روی قادری، یک ضربه پنالتی نصیب تیم ایران کرد. محمد شریفی پشت ضربه قرار گرفت و با فریب دروازه بان حریف، توپ را به گوشه راست دروازه فرستاد.

مکزیک هنوز از شوک این گل خارج نشده بود که در دقیقه 11 گل دوم را دریافت کرد. روی تعلل مدافعان مکزیک بود که صیادمنش پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با استفاده از خروج نامناسب دروازه بان مکزیک، توپ را با یک ضربه فنی و دقیق، به قعر دروازه فرستاد.

مکزیکی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه 37 یکی از گل های خورده را جبران کردند. روی یک حمله همه جانبه بود که توپ بعد از یک دفع شدن توسط دروازه بان ایران به دلاروسا رسید و او هم با یک شوت دیدنی، حساب کار را 2-1 کرد.

اما تلاش بازیکنان مکزیک برای رسیدن به گل تساوی تا پایان بازی ثمری نداشت و ایران با برتری 2-1، راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

تنها نکته منفی این دیدار برای ایران، دو اخطاره شدن ستاره تیم، یونس دلفی بود که نمی تواند در دیدار بعدی تیم ایران را همراهی کند.

ایران در مرحله بعد باید به مصاف تیم اسپانیا برود. ماتادورهای کوچک در دیدار همزمان موفق شدند با نتیجه 2-1 فرانسه را شکست بدهند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.