ایران

آخرین رنکینگ فیفا؛ حضور ایران در سید سه قطعی شد؟

فوتبال ترایب- فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، رنکینگ تیم های ملی دنیا در ماه اکتبر را اعلام کرد و تیم ملی ایران با 9 پله سقوط، در رتبه سی و چهارم قرار گرفت اما به احتمال زیاد شاگردان کارلوس کی روش در سید سوم جام جهانی جای خواهند گرفت.

براساس اعلام قبلی فیفا، رنکینگ ماه اتبر 2017، مبنای سید بندی برای قرعه کشی رقابت های جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود؛ به همین دلیل بسیاری در انتظار اعلام این رنکینگ بودند.

تیم ملی ایران در دو دیدار آخرش مقابل توگو و روسیه به یک پیروزی و یک تساوی رسید اما با توجه به اینکه هر دو دیدار دوستانه بود، به همین دلیل از تیم هایی که بازی رسمی داشتند، امتیازات کمتری کسب کردند و به همین دلیل در جدول سقوط کردند.

با این وجود، با توجه به اینکه تعداد تیم های پایین تر از ایران که به جام جهانی صعود کرده یا خواهند کرد، بیشتر از 8 است، مطمئنا ایران در سید سوم جای خواهند گرفت.

ایران علی رغم این سقوط 9 پله ای، همچنان تیم اول آسیاست و تیم های استرالیا، ژاپن، چین، کره جنوبی، عربستان، امارات و ازبکستان، در رتبه های بعدی تیم های آسیایی قرار دارند.

در این رنکینگ همچنین تیم های آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان، فرانسه، اسپانیا، شیلی و پرو در رتبه های اول تا دهم قرار دارند که به جز شیلی و پرو، بقیه به جام جهانی صعود کردند. البته پرو باید در دیدار پلی آف مقابل نیوزلند قرار بگیرد.