انگلیس

فابرگاس: موقع جدا شدنم از بارسلونا، آرسنال مرا نخواست

فوتبال ترایب- سسک فابرگاس، ستاره اسپانیایی آبی های لندن از رابطه پدر و فرزندی میان خود و ونگر گفت و  اعتراف کرد که آرسنال هنوز هم در قلبش جای دارد.

فابرگاس که هشت سال زیر نظر ونگر در آرسنال بازی کرد، در سال 2014 از بارسلونا به چلسی پیوست تا در سه فصل، دو بار لیگ را فتح کند.

او به خبرنگاران گفت:” رابطه من با آرسنال فراتر از یک دوستی قدیمی است. گاها شما ارتباط خود را با دوست قبلی خود کاملا قطع می کنید و دیگر سال ها به یاد او نیستید اما من کاملا خودم را وابسته به آرسنال می دانم.

خب نمی خواهم هربار که با آن ها بازی داریم این را تکرار کنم اما احساساتم نسبت به آن ها مشخص است. هرکس مرا باور ندارد یا فکر می کند دروغ می گویم، اشتباه می کند. من حسم را می شناسم، خانواده ام مرا می شناسند و این فقط برایم مهم است.”

او راجع به پیوستنش به چلسی گفت، آرسنال او را نخواست و ژوزه مورینیو باعث شد به چلسی برود.

” روزی که تصمیم گرفتم بارسلونا را ترک کنم، آرسنال گزینه اولم بود و بلوگرانا مجبور بود ابتدا با آرسنال تماس برقرار کند چون در قرارداد آورده شده بود. آن ها یک هفته زمان داشتند تا مبلغ بند جدایی را پرداخت کنند.

می دانستم همراه با تیم های دیگر، چلسی هم مرا می خواهد. پس از صحبت با ژوزه، او به من گفت چلسی بهترین مقصد برایم می تواند باشد. یک هفته گذشت و آرسنال هیچوقت نه جواب داد و نه تماس برقرار کرد. من هم فکر کردم آن ها بازیکنان کافی دارند پس تصمیمم را گرفتم و به چلسی رفتم.”

او همچنین بیان کرد از اینکه توانسته منتقدانش را ساکت کرده و اثبات کند که می تواند در سیستم کونته بدرخشد، خوشحال است.

” فصل گذشته، نیم فصل اول سخت ترین دورانم بود، چیزی که قبلا تجربه نکرده بودم اما با سخت کوشی و فروتنی، تمرین و بازی خوب، همه چیز را به نفع خودم تغییر دادم و توانستم اعتماد مربی را جلب کنم.

من از آن آدم هایی هستم که وقتی می گویند نمی توانم زیر نظر مربی خاصی کار کنم، عزمم بیشتر می شود و آن وقت است که خودم را اثبات می کنم. این کاری است که انجام دادم و امیدوارم بتوانم برای سالیان سال، قادر به انجامش باشم.”