پرسپولیس

بازی برگشت پرسپولیس-الاهلی؛ صعود از سعود عربی

فوتبال ترایب- از سری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و در مرحله یک چهارم نهایی دو تیم الاهلی عربستان و پرسپولیس ایران در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

پرسپولیس در دیدار برگشت لیگ قهرمانان، بار دیگر باید به مصاف نماینده عربستان برود. این جدال یکی از مهم ترین بازی های باشگاه پرسپولیس است، دیداری که می تواند سرخپوشان را به جمع چهار تیم برتر آسیا برساند.

دیدار رفت دو تیم بسیار جذاب و هیجان انگیز بود. الاهلی عربستان در ابتدا موفق شد که دروازه پرسپولیس را باز کند و در نیمه دوم نیز یک بار دیگر دروازه سرخپوشان را باز کرد تا اندک امیدهای پرسپولیس نیز به سوی ناامیدی برود اما با تعویض هایی که برانکو ایوانکوویچ،سرمربی فعلی پرسپولیس و سابق کرواسی انجام داد، روند بازی برگشت و قرمز ها موفق شدند بازی را به تساوی بکشانند تا امید بار دیگر در قلب های ایرانی ها جوانه بزند. حالا پرسپولیس امیدوار است با توجه به آمادگی بازیکنانش یک بار دیگر شگفتی ساز شود و با پیروزی برابر الاهلی عربستان به جمع چهارتیم برتر آسیا راه پیدا کند.

پرسپولیس تهران هم اکنون با 13 امتیاز از 5 دیدار در رده اول جدول رده بندی لیگ ایران قراردارند. سرخ ها از 5 دیدار خود 4 پیروزی و 1 تساوی را کسب کرده اند و آمار 11 گل زده و تنها 2 گل خورده را نیز به ثبت رسانده اند.

در آن سوی میدان سبز پوشان الاهلی تنها دو بازی در لیگ عربستان انجام داده اند که یک برد و یک باخت حاصل کار آنها بوده است. همچنین آمار 5 گل زده و 3 گل خورده را نیز به ثبت رسانده اند تا با 3 امتیاز در رده پنجم جدول قرار بگیرند. الاهلی عربستان تاکنون 3 مرتبه قهرمان لیگ عربستان شده است و 8 بار نیز به مقام نایب قهرمانی رسیده است. این تیم همچنین دو بار نیز به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده است که هر دو بار مغلوب شده اند و موفق به قهرمانی در آسیا نشدند.

امید ایرانی ها در این بازی به مهدی طارمی،مهاجم گلزن خود می باشد که تاکنون عملکرد خوبی در این جام داشته و توانسته 6گل برای سرخ ها به ثمر برساند. اما در الاهلی مطمئنا عمر السومه سوری، مهاجم خطرناک این تیم را که پس از عملکرد خوبش در بازی های مقدماتی جام جهانی برابر ایران و چین به الاهلی برگشته است را می توان به عنوان کلیدی ترین بازیکن این تیم در نظر گرفت.

باید دید فردا در ابوظبی چه نتیجه ای رخ خواهد داد و آیا پرسپولیس ایران می تواند به جمع 4تیم برتر آسیا راه پیدا کند یا خیر.