پرسپولیس

الاهلی عربستان 1-3 پرسپولیس؛ حماسه 10 نفره در ابوظبی

فوتبال ترایب- پرسپولیس در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقابل الاهلی عربستان به پیروزی 3-1 رسید و با برتری 5-3 در مجموع دو دیدار راهی مرحله نیمه نهایی شد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این دیدار حدود 70 دقیقه با یک بازیکن کمتر از حریف بازی کردند اما در نهایت توانستند به یک پیروزی شیرین برسند و به جمع چهار تیم پایانی لیگ قهرمانان برسند.

دو تیم بازی را هجومی آغاز کردند و تنها 5 دقیقه از بازی سپری شده بود که پرسپولیس به گل رسید. روی یک پاس در عمق عالی بود که علیپور توانست مدافع حریف را کنار زده و با یک ضربه دقیق، دروازه الاهلی را باز کند.

بعد از این گل تیم عربستانی پیش کشید و به دنبال زدن گل تساوی بود که خطای بی مورد کمال کامیابی نیا روی بازیکن حریف در میانه زمین، با کارت قرمز مستقیم داور همراه شد.

علی رغم یک بازیکن کمتر، پرسپولیسی ها توپ و میدان را در اختیار گرفتند و یکی دو موقعیت خطرناک دیگر روی دروازه الاهلی ایجاد کردند اما نتوانستند به گل برسند. در نهایت نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را الاهلی هجومی آغاز کردند و خیلی زود به گل تساوی رسید. روی تعلل مدافعان پرسپولیس، صالح العمری در محوطه جریمه این تیم صاحب توپ شد و با یک شوت دقیق، توپ را به گوشه دروازه بیرانوند فرستاد.

پرسپولیس که چیزی برای از دست دادن نداشت، حملاتش را از سر گرفت و حضور بشار رسن، گادوین منشا و شایان مصلح، کفه ترازو را به سود  این تیم کرد.

در 10 دقیقه پایانی حملات قرمزها شدت گرفت و سرانجام در دقیقه 82، این تیم به گل دوم رسید. در شلوغی مقابل دروازه الاهلی، ضربه مصلح را مدافع حریف با دست دفع کرد تا داور یک ضربه پنالتی برای پرسپولیس اعلام کند و موتاز هوساوی هم از بازی اخراج شود.

منشا پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت دروازه الاهلی گل دوم را به ثمر رساند.

الاهلی که زمان زیادی برای جبران گل خورده نداشت، در دقایق پایانی حملات زیادی انجام داد اما این پرسپولیسی ها بودند که در وقت های تلف شده به گل سوم رسیدند.

فرار بشار رسن با خطای مدافع الاهلی همراه شد و داور یک ضربه پنالتی دیگر به سود پرسپولیس اعلام کرد. این بار مهدی طارمی پشت ضربه قرار گرفت و برای بار سوم دروازه حریف را باز کرد. به این ترتیب پرسپولیس 3-1 به پیروزی رسید و حریف الهلال عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان شد.