آسیا لیگ قهرمانان آسیا

بازی برگشت پرسپولیس و الاهلی؛ تاریخ به سود سعودی هاست؟

فوتبال ترایب- هرچند تساوی 2-2 مقابل پرسپولیس، برای بسیاری از هواداران تیم عربستانی تلخ بود اما آمار این تیم در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نشان می دهد که آنها می توانند امیدواری زیادی به صعود به نیمه نهایی داشته باشند.

الاهلی در دیدار رفت تنها 18 دقیقه با یک پیروزی باارزش فاصله داشت اما دو گل از شجاع خلیل زاده و گادوین منشا، قرمزها را به صعود به نیمه نهایی امیدوار کرد.

با این وجود، آمار نشان می دهد که نتیجه تساوی برای الاهلی چندان نتیجه بدی هم نبوده و آنها هنوز از شانس بیشتری نسبت به پرسپولیس برای رسیدن به نیمه نهایی دارند.

الاهلی در دو بار آخری که در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریفان به تساوی رسیدند، توانستند راهی نیمه نهایی شوند.

ابتدا در سال 2012 بود که این تیم عربستانی در این مرحله مقابل سپاهان قرار گرفت. دو تیم در دیدار رفت در اصفهان به تساوی 0-0 رسیدند اما در دیدار برگشت، این الاهلی بود که با برتری 4-1، به جمع چهار تیم پایانی رسید.

در سال 2013، الاهلی برای رسیدن به نیمه نهایی، الجیش قطر را پیش رو داشت. در دیدار رفت در قطر، دو تیم به تساوی 1-1 رسیدند اما دیدار برگشت در مکه، الاهلی 2-0 پیروز شد و بار دیگر به نیمه نهایی راه پیدا کرد.

البته با توجه به اینکه دیدار برگشت پرسپولیس و الاهلی، نه در عربستان که در ابوظبی امارات برگزار می شود، پرسپولیسی ها شانس زیادی برای پایان دادن به روند مثبت حریف عربستانی در مرحله یک چهارم نهایی دارند.