اروپا فرانسه

چرا بارسلونا قید خرید یولیان دراکسلر را زد؟

فوتبال ترایب- یولیان دراکسلر، وینگر آلمانی و ملی‌پوش 23 ساله پاری سن ژرمن در حالی در پارک دو پرنس ماندنی شد که تا آخرین لحظات بازار نقل و انتقالات تابستانی منتظر تماس بارسلونا بود.

به گزارش موندو دپورتیوو، با آمدن نیمار و ام باپه، دراکسلر جایگاهش در ترکیب پاری سن ژرمن را از دست رفته می‌دید. او خیلی خوب می‌دانست که از این پس به یک نیمکت نشین تبدیل خواهد شد و طبعا برای بهترین بازیکن جام کنفدراسیون‌ها و در سال جام جهانی، چنین چیزی، به هیچ عنوان اتفاق خوبی محسوب نمی‌شود. به همین دلیل هم او بلافاصله پس از بازگشت به تمرینات پی اس جی از ایجنتش خواست تا به دنبال تیم جدیدی باشد. ظاهرا آنترو هنریکه، مدیرورزشی پاریسی‌ها نیز در آن زمان موافقتش با انتقال دراکسلر را اعلام کرده بود.

به همین دلیل هم روجر ویتمن، مدیربرنامه‌های یولیان دراکسلر دو بار به بارسلونا سفر کرد تا موکلش را به بارسا پیشنهاد بدهد. اما رابرت فرناندز، مدیر فنی تیم اول باشگاه این پیشنهاد را به دلایل فنی، شبیه اتفاقی که درباره ژان میشل سری رخ داد، رد کرد. دراکسلر تا آخرین لحظه منتظر تماس بارسلونا بود اما با عدم تمایل بارسا، پاری سن ژرمن نیز تغییر موضع داد و تصمیم گرفت ملی‌پوش آلمانی را حفظ کند.

تمایل دراکسلر به انتقال به بارسلونا به هیچ عنوان ربطی به بحث انتقام یا تلافی از پاری سن ژرمن نداشته و این بازیکن شخصا تمایل زیادی به بازی در نیوکمپ داشت و دارد.