اروپا فرانسه

کیلیان امباپه: از بازگشت به پاریس خوشحالم

فوتبال ترایب- کیلیان ام باپه، ستاره جوان و نوظهور فرانسه و اروپا  در مراسم معارفه اش به عنوان بازیکن جدید پاری سن ژرمن، اعلام کرد که از بازگشت به پاریس خوشحال است.

بر خلاف تصور بسیاری از علاقه مندان به فوتبال، انتقال نجومی کیلیان ام باپه به پاری سن ژرمن خیلی به مسائل مالی منتهی نمی شود. ستاره 18 ساله جهان فوتبال متولد حومه پاریس است و تا 11 سالگی در این شهر و در تیم های محلی این شهر بازی کرده است. او که از این سن مورد توجه تیم های بزرگ بود، در نهایت راهی آکادمی موناکو شد و در پایان، با انتقال به تیم نخست زادگاهش، دومین انتقال بزرگ تاریخ فوتبال را رقم زد.

ام باپه در کنفرانس خبری خود هم نشان داد که بیش از همه از بازگشت به شهرش و البته تیمی که حالا پروژه عظیمی را هم تراز با سایر تیم های بزرگ اروپا راه اندازی کرده، خوشحال است. ” در ماه می، من می خواستم در موناکو بمانم اما در این مدت اتفاقاتی افتاد که همه چیز را تغییر داد. پاریس خانه من است و بازگشت به خانه خیلی مهم بود.”

او راجع به حضور نیمار در پاری سن ژرمن گفت:” نیمار بازیکن فوق العاده ای است اما من برای پروژه ای که پاری سن ژرمن آغاز کرده به اینجا آمدم. به رختکن تیمی آمدم که در آن کمترین نگاه ها به من است. من آماده فتح جام های مختلف هستم. می خواهم برنده از زمین خارج شوم. حالا، می خواهم برنده از زمین خارج شوم.”

وی همچنین درباره رقم 180میلیون یورویی انتقالش گفت :” چه یک یورو و چه 180 میلیون یورو، برای من اهمیتی ندارد. نه من آن را پرداخت کردم و نه آن به جیب من می رود.”