جام جهانی 2018

کامرون از صعود به جام جهانی 2018 بازماند

فوتبال ترایب- کامرون، با سابقه ترین تیم قاره آفریقا در جام جهانی، در جام جهانی 2018 روسیه حاضر نخواهد بود. شیرهای رام نشدنی کامرون که از 9 دوره اخیر جام جهانی، در 7 جام حاضر بود، از کسب سهمیه جام جهانی 2018 بازماند.

در گروه B مقدماتی قاره آفریقا که گروه مرگ هم لقب گرفته بود، سه نماینده این کنفدراسیون در جام جهانی 2014 یعنی نیجریه، کامرون و الجزایر در کنار زامبیا، به مصاف هم رفتند که عقاب های نیجریه با نمایش های درخشان خود در آستانه صعود به جام جهانی قرار گرفته اند.

نیجریه که دور رفت را با سه پیروزی پیاپی 4-0 برابر کامرون، 3-1 برابر الجزایر و 2-1 در خانه زامبیا به پایان رسانده بودند، در اولین بازی دور برگشت هم در خانه کامرون به تساوی 1-1 رسیدند تا برای صعود به جام جهانی، تنها به یک امتیاز نیاز داشته باشند.

از طرفی با نتیجه بازی شب گذشته، کامرون قطعا از صعود به جام جهانی 2018 بازماند. الجزایر پرستاره هم امروز برای باقی ماندن در رقابت ها باید زامبیا را شکست دهد و هر نتیجه ای غیر از این به معنای حذف سربازان صحرا خواهد بود.

 در هر صورت با توجه به اینکه الجزایر از 3 بازی اول، تنها یک امتیاز گرفته، صعود این تیم به جام جهانی چیزی شبیه به معجزه خواهد بود.