اسپانیا

بارتومئو: نیمار خیانت بزرگی به بارسلونا کرد

فوتبال ترایب- جوزپ بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا که بخاطر عملکرد ضعیفش در این باشگاه مورد انتقاد های زیادی قرار گرفته است، در مصاحبه با موندو دپورتیوو راجع به خروج نیمار از بارسا صحبت کرد.

نقل و انتقالات تابستانی 2017 به دو دوره قبل و بعد از انتقال نیمار به گونه ای تبدیل شدن که خروج غیر منتظره او برای مدیران بارسلونا با پرداخت بند آزاد سازی 222 میلیون یورویی اش همراه بود که رقم انتقال ها را بالا برد.

از این رو بارتومئو در مصاحبه با موندو دیپورتیوو درپاسخ به اینکه آیا اقدام نیمار خیانت بود پاسخ داد. ” او برای خروج به درستی عمل نکرد. اگر بازیکنی می خواهد برود باید ان را به وضوح به مدیریت باشگاه اعلام کند تا ما هم بدانیم که باید چه کنیم. نیمار می توانست زودتر بگوید و به باشگاه فرصت بدهد تا برای جایگزین کردنش آماده شود ولی نیمار این فرصت را به ما نداد و هم نیمار و هم پدرش بازی مطمئن نبودن و ابهام داشتن را به راه انداختند ونمی گفتند که می خواهند بارسلونا را ترک کنند و تزریق 222 میلیونی یورو به حساب باشگاه باعث رشد قیمت بازیکنان شد.

از زمانی که فهمیدیم نیمار می رود برای جایگزین کردنش اقدام کردیم.”

بارتومئو با بیان انتقاد خود از وضعیت کنونی فوتبال نیز گفت: ” ما در فوتبال دچار تورمی از لحاظ مالی شده ایم که این پول از خود فوتبال نیست (در اشاره به مالکان قطری و سایر کشورها) و این چیزی است که در انگلستان و فرانسه اتفاق افتاد.”

او در پاسخ به این سوال که فکر می کنی نیمار برای چه رفت،گفت: ” نمی دانم. باید از خودش بپرسید چون به ما که نگفت. برای پول؟ پروژه ورزشی؟ در اینجا بهترین باشگاه جهان را داشت که بسیاری از بهترین بازیکنان جهان در آن توپ می زنند و بدون شک مسی. من دلیل خروجش را نمی دانم چون به ما هم توضیح نداد و بند آزاد سازی اش را پرداخت کرد و رفت.”