ایران

ایران 2-2 سوریه؛ جشن صعود در آزادی، گس شد

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران در آخرین دیدارش در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل سوریه با نتیجه 2-2 متوقف شد و سوری ها به عنوان تیم گروه به دیدار پلی آف رفتند.

سوری ها که برای زنده نگه داشتن امیدهای صعود به کسب امتیاز از این دیدار نیاز داشتند، در آخرین ثانیه های بازی توانستند به گل تساوی برسند و یک امتیاز شیرین از این دیدار بگیرند و با پشت سر گذاشتن ازبکستان، راهی دیدار پلی آف شوند.

شاگردان ایمن الحکیم بازی را بهتر آغاز کردند و در دقیقه 13 بود که به گل اول بازی رسیدند. روی یک ضربه آزاد از عمر السومه و دفع ناقص علیرضا بیرانوند، توپ مقابل تامر حاج محمد قرار گرفت و او هم با یک بغل پای ساده کار را تمام کرد.

بعد از این گل بازیکنان ایران ابتکار عمل را در دست گرفتند و موقعیت های بیشتری روی دروازه حریف ایجاد کردند تا اینکه در دقیقه 45 سرانجام به گل تساوی رسیدند.

روی یک ضربه کرنر بود که ضربه سر مهدی طارمی را دروازه بان سوریه دفع کرد اما توپ برگشتی را سردار آزمون از روی خط دروازه تبدیل به گل کرد تا نیمه با تساوی 1-1 به پایان برسد.

در نیمه دوم ایران شروع بهتری داشت و بعد از چند حمله خوب، در دقیقه 64 به گل دوم رسید. روی ارسال احسان حاج صفی و دخالت طارمی، توپ بار دیگر به آزمون رسید و او هم با ضربه ای نه چندان محکم، دروازه بان سوریه را مغلوب کرد.

در ادامه باز هم بازیکنان ایران موقعیت های بیشتری روی دروازه حریف داشتند اما نتوانستند از آن استفاده کنند. در حالی که به نظر می رسید بازی با برتری ایران به پیروزی خواهد رسید، در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، سوریه به گل تساوی رسید.

روی اشتباه دروازه بان و مدافعان ایران بود که السومه در موقعیت تک به تک قرار گرفت و ضربه او از بین پاهای بیرانوند وارد دروازه شد تا بازی با تساوی 2-2 به پایان برسد.