اروپا ایتالیا

سرمربی ایتالیا: تاکتیک تیم را تغییر نمی دهیم

فوتبال ترایب- جامپیرو ونتورا، سرمربی تیم ملی ایتالیا، پس از شکست 3 بر صفر شب گذشته شاگردانش برابر تیم ملی فوتبال اسپانیا در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه که شرایط برای صعود مستقیم این تیم به مرحله پایانی جام جهانی پیش‌رو را سخت‌تر کرد، تاکید کرد که قصد ندارد تاکتیک تیمش را تغییر بدهد.

او راجع به بازی گفت: ما موقعیت‌هایی را به اسپانیایی‌ها هدیه دادیم و برای کسب این نتیجه به آنها کمک کردیم. ما با همان دو شوتی که در داخل چارچوب دروازه‌مان زده شده، با نتیجه 2 بر صفر عقب افتادیم، هرچند در طول بازی‌ موقعیت‌های خوبی روی دروازه اسپانیا خلق کردیم، اما داوید دخه‌آ واکنش‌های کلیدی از خود به نمایش گذاشت.”

سرمربی آتزوری در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت با این باخت تاکتیک تیم را تغییر نمی دهم.” ما در حال گذر از پروژه‌ای هستیم که با شکست در یک بازی تغییری نمی‌کند. مشکل پایه‌ای ما، چیزی که هستیم و چیزی که می‌خواهیم باشیم، است. این هم به هر حال تجربه‌ای بود و ما این بازی را به منظور یادگیری و کمک به پیشرفت‌مان آنالیز خواهیم کرد. اگر قرار باشد با یک شکست روحیه‌مان ضربه بخورد و بخواهیم فلسفه تیم را عوض کنیم،این بدین معناست که ما تیمی رقابت‌طلب نیستیم که من چنین چیزی را باور ندارم.”