انگلیس

وین رونی از بازی های ملی خداحافظی کرد

فوتبال ترایب- وین رونی، اسطوره باشگاه منچستر یونایتد و بهترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلیس، از بازی های ملی خداحافظی کرد.

مهاجم سابق منچستر یونایتد و فعلی اورتون، که لیگ را با دو گل آغاز کرده بود و عملکرد بسیار خوبی برا اورتون داشت، در تصمیمی شوک برانگیز و عجیب با انتشار بیانیه‌ای از بازی‌های ملی کناره‌گیری کرد.

رونی که 53 گل برای سه شیرها به ثمر رسانده است و از این حیث رکورد دار است، در بیانیه خود گفت:“گرت ساوتگیت (سرمربی انگلیس)این هفته به من زنگ زد و از من خواست به تیم ملی برگردم،این واقعا برایم خوشحال کننده بود و از گرت سپاس گزارم.

ولی مدت طولانی ای است که به این موضوع فکر کرده بودم و به گرت گفتم می خواهم از دنیای فوتبال ملی خداحافظی کنم.این تصمیم بسیار سختی برای من بود، با افراد زیادی مشورت کردم در نهایت این تصمیم را گرفتم. بازی کردن برای تیم ملی همیشه برایم ویژه بوده است. هرگاه به عنوان بازیکن یا کاپیتان انتخاب می‌شدم، احساس خوبی داشتم و از همه تشکر می‌کنم. اما باور دارم حالا زمان آویختن کفش‌ها است.

ترک منچستر یونایتد تصمیم سختی بود اما می‌دانم که تصمیم درستی برای بازگشت به اورتون گرفتم. حالا می‌خواهم تمام انرژی و تمرکزم را برای موفقیت اورتون به کار گیرم. امیدوارم بازیکنان توان‌مند گرت بتوانند امید و آرزوهای ما را محقق کنند. یک روز رویا به حقیقت می‌پیوندد و من به عنوان یک هوادار، چشم به راه آن روز هستم.”