اسپانیا

والورده: مستحق چنین باختی در ال کلاسیکو نبودیم

فوتبال ترایب- ارنستو والورده، در اولین بازی رسمی خود به عنوان سرمربی بارسلونا شکست تلخی را در دیدار رفت سوپرکاپ مقابل رئال مادرید متحمل شد.

والورده در اولین دیدار رسمی خود مقابل رئال مادرید با نتیجه 1-3 شکست خورد و شروع بدی داشت. در این بازی برای بارسلونا لئو مسی از روی نقطه پنالتی و در طرف مقابل رئال با گل به خودی پیکه ، کریس رونالدو و آسنسیو موفق شد کاتالان ها را شکست دهد.

او در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی در خصوش بازی گفت:” فکر نمی کنم نتیجه روی اسکوربورد بیان کننده اختلاف واقعی ما با رئال باشد چون ما خوب بازی کردیم. رسیدن به محوطه جریمشان چیز با اهمیتی نیست بلکه باید گل بزنید.بابت گل به خودی بدشانس بودیم و زمانی که به خودمان امدیم گل خوردیم. ما می توانستیم 2-1 جلو بیافتیم اما 2-1 عقب افتادیم.”

والورد همچنین درباره بازی برگشت در برنابئو گفت: ” نتیجه خیلی به ضرر ما شده است. حالا باید در بازی دوم خوب گلزنی کنیم و هیچ دیداری با یک شکست و یا یک پیروزی به پایان نرسیده است. وقتی شکست می‌خورید، می‌خواهید هر چه سریعتر یک بازی دیگر برگزار شود تا سریعا شرایط را عادی کنید. ما کمی‌ ناراحت هستیم ولی زمان کافی برای ریکاوری و آماده شدن را داریم.”
والورده در آخر درباره تقویت تیم در بازار نقل و انتقالات گفت: “ما بارسلونا هستیم و بهترین تیم را می خواهیم داشته باشیم و طبیعتا تا 31 آگوست به بازار می نگریم. هدف ما این است که بهترین تیم را داشته باشیم اما ارزیابی من روی داشته هایم است یعنی روی تیمی که در حال حاضر دراختیار دارم.”