اروپا آلمان

بایرن و فرصت از دست دادن خرید نیمار به مبلغ 20 میلیون یورو

فوتبال ترایب-مدیر برنامه نیمار با پرده برداشتن از تماس خود با مسئولان بایرن در سال 2010، تایید کرد که این باشگاه تمایلی به پرداخت 24 میلیون یورو برای این بازیکن نداشت و در نهایت این ستاره برزیلی را از دست دادند. 

نیمار به تازگی با انتقالی 222 میلیون یورویی از بارسلونا راهی پاری سن ژرمن شد؛ انتقالی که او را به گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل کرد اما بایرنی ها می توانستند تقریبا با یک دهم این مبلغ، این ستاره برزیلی را در سال 2010 به خدمت بگیرند.

مدیر برنامه نیمار گفت: “در ژانویه سال 2010 تماسی از سوی یک شرکت بازاریابی ورزشی در شیکاگو با ریبرو، مدیر برنامه نیمار برقرار شد و در همان مقطع و با کمک دوست من جیوانی تراپاتونی، من نشستی با کریستین نرلینگر، مدیر ورزشی بایرن ،داشتم. در آن مقطع نیمار 17 ساله بود اما تکنیک، کلاس بازی و مهارت های بالای او مشخص بود و شاید تنها لاغرتر از نیمار فعلی بود.
بعد از آن ملاقات، 2 بار با نرلینگر تلفنی صحبت کردم و به او گفتم که نیمار یکی از بهترین استعدادهای فوتبال جهان است که می تواند با 18 میلیون یورو و پاداش هایی که در نهایت رقم قرارداد را به 24 میلیون افزایش می دهد راهی بایرن شود.

نرلینگر نیز به من گفت که این پروسه را دنبال می کند اما بایرن حاضر نیست برای بازیکنی که هنوز 18 ساله نشده 24 میلیون یورو پرداخت کند.”