پرسپولیس

تراکتورسازی 1-2 پرسپولیس: شش از دو

فوتبال ترایب- پرسپولیس در دیداری که نمایش چندان درخشانی هم نداشت، موفق شد با نتیجه 2-1 تراکتورسازی را شکست بدهد و به دومین پیروزی اش در رقابت های این فصل دست پیدا کند.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ که در هفته اول موفق شده بودند فولاد خوزستان را از پیش رو بردارند، در این دیدار چندان برتر از تراکتورسازی نشان ندادند اما توانستند به سه امتیازی برسند.

بازی با برتری پرسپولیس آغاز شد و بازیکنان این تیم یکی دو موقعیت نصفه و نیمه در همان دقایق ابتدایی روی نیمکت تراکتورسازی ایجاد کردند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند تا اینکه سرانجام در دقیقه 15 روی یک ضربه آزاد به گل رسیدند.

خطای هند مدافع تراکتورسازی یک ضربه ایستگاهی نصیب پرسپولیس کرد و این گادوین منشا بود که با شوتی تماشایی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

بعد از این گل بازی متعادل تر شد و بازیکنان میزبان که از لاک دفاعی خارج شده بودند، یکی دو بار دروازه علیرضا بیرانوند را به خطر انداختند تا اینکه در دقیقه 42 به گل تساوی رسیدند.

اشتباه شجاع خلیل زاده یک موقعیت خوب را نصیب تراکتورسازی کرد و این فرزاد حاتمی بود که روی پاس محمد نوری، با شوتی دقیق کار را تمام کرد تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد.

نیمه دوم متعادل آغاز شد و هر دو تیم در دقایق ابتدایی موقعیت هایی روی دروازه هم ایجاد کردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد.

تا اینکه در دقیقه 67 پرسپولیس روی یک غافلگیری به گل رسید. روی یک پرتاب اوت بلند بود که توپ برگشتی در محوطه جریمه به کمال کامیابی نیا رسید و او هم با شوتی تماشایی، حساب کار را 2-1 کرد.

بعد از این گل هم پرسپولیسی ها توپ و میدان را در اختیار داشتند اما تراکتورسازی می توانست روی یک ضدحمله به گل تساوی برسد ولی شریفی نتوانست در موقعیت تک به تک با بیرانوند، ضربه نهایی را وارد کند.

در دقایق پایانی تیم میزبان تلاش زیادی برای رسیدن به گل تساوی انجام داد اما این اتفاق رخ نداد تا پرسپولیس در هفته دوم هم به سه امتیاز برسد و در صدر جدول قرار بگیرد.