اروپا فرانسه

هزینه 500 میلیون دلاری انتقال نیمار برای پاری سن ژرمن

فوتبال ترایب- در سالی که ارقام نقل و انتقالات به مبالغ نجومی رسیده است باید اتفاق خیلی ویزه ای در این بازار رخ دهد تا توجه هواداران جلب شود. موضوع انتقال نیمار به چاری سن ژرمن از مواردی بود که مورد توجه هواداران قرار گرفت.

باشگاه پاریسی بسیار مشتاق بود که مهاجم برزیلی را در تابستان گذشته به پاریس ببرد اما با این وجود نیمار از این باشگاه برای مذاکره مجدد با بارسلونا و گرفتن امتیاز استفاده کرد. نتیجه هم آن شد که باشگاه کاتالان قراردادی جدید و با سود بیشتر برای این بازیکن تقدیم او کرد.

قرارداد پنج ساله نیمار با بارسلونا در 2016 اعلام شد و بند آزاد سازی این قرارداد رقم 225 میلیون دلار در سال اول ذکر شد که این رقم در سال دوم به 250 میلیون دلار و در سه سال آخر قرارداد به 280 میلیون دلار افزایش می یابد.

هدف از این ارقام برای بند آزادسازی این بود از رفتن نیمار به هر طریقی جلوگیری شود. با این وجود در کنترل از یک سال پاری سن ژرمن به صورت جدی به دنبال مهاجم 25 ساله بارسا است و قصد دارد او را به تیم خود اضافه کند.

قرارداد فعلی نیمار با بارسلونا ارزشی سالانه 15 میلیون دلار دارد که به اضافه درصدی از درآمدهای مربوط به او به رقمی حدود 22 میلیون دلار می رسد. پاری سن ژرمن حاضر است به او سالانه 34 میلیون دلار بدهد که در مقابل دستمزد نیمار در بارسا افزایش چشمگیری است اما هنوز این رقم در برابر آنچه رئال مادرید به رونالدو(58 میلیون دلار) و بارسلونا به مسی( 53 میلیون دلار) پرداخت می کند رقمی کمتر است.

همچنین پاری سن ژرمن قرار است به نیمار پاداش نیز پرداخت کند و وقتی این رقم را به مبلغ دستمزد او اضافه کنید درآمد این بازیکن در مدت پنج سال چیزی به حدود نیم میلیارد دلار خواهد رسید.