اسپانیا

رونالدو: هیچ وقت تلاش نکردم از دادن مالیات فرار کنم

فوتبال ترایب- کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید با حضور در دادگاه تاکید کرد هرگز برای فرار از مالیات بخشی از درآمد خود را مخفی نکرده است. 

فوق ستاره رئال مادرید متهم شده که از سال 2010 رقم 14.7 میلیون یورو فرار مالیاتی داشته است و دادستان اسپانیا رونالدو را متهم کرده که بخشی از درآمد خود را از مقامات مالیاتی پنهان کرده است. رونالدو به مدت 90 دقیقه در دادگاهی در حاشیه شهر مادرید صحبت کرد اما حاضر نشد با خبرنگارانی که در بیرون دادگاه انتظارش را می کشیدند مصاحبه کند.

بیانیه ای از طرف رونالدو منتشر شد که در آن تاکید کرده بود:” هرگز برای فرار از مالیات بخشی از درآمد خود را مخفی نکردم و هرگز قصد فرار از پرداخت مالیات را نداشتم. خزانه داری اسپانیا از درآمد من اطلاع کامل دارد. کسانی که مرا می شناسند می دانند از مشاورانم می خواهم که همه چیز را به روز نگه دارند.

زمان آن است که سیستم قضایی کار خود را انجام دهد. امیدوارم تصمیم منصفانه ای گرفته شود تا از فشارهای بی مورد جلوگیری شود. تصمیم گرفتم در این مورد صحبتی نکنم تا رای اعلام شود.”

گفته می شود چنانچه پرونده به دادگاه فرستاده شود این احتمال وجود دارد که رونالدو با جریمه نقدی سنگین و حکم زندانی 3 سال و نیمه مواجه شود.

گفته می شد پس از اعلام این اتهامات علیه رونالدو، این بازیکن تصمیم داشت رئال مادرید را در تابستان ترک کند اما در حال حاضر به نظر می رسد قرار است در سانتیاگو برنابئو بماند.