آسیا

ریبری و روبن برای بازی در لیگ چین پیر هستند

فوتبال ترایب- مدز داویدسن، مدیر ورزشی شانگهای SIPG اعلام کرد فرانک ریبری و آرین روبن،دوبازیکن بانجربه بایرن مونیخ برای سوپر لیگ چین بسیار مسن هستند و سودی نخواهند داشت. هر دو وینگر در این اواخر پیشنهاداتی از آسیا داشته اند اما تصمیم گرفتند در اروپا بمانند.

هیچ یک از این دو بازیکن تاکنون تمایلی به رفتن به چین نشان نداده اند اما نشانه ها حاکی از آن است که فرصت آنها برای بازی در شرق دور از دست رفته است.

ریبری 34 و روبن 33 سال دارد و سوپرلیگ چین مشتاق است روی بازیکنانی سرمایه گذاری کند که در حال و آینده باشگاه ها نقش موثری داشته باشند.

داویدسن در مصاحبه با اسپورت بیلد گفت:”این یک تصور اشتباه است و واقعا مرا خشمگین می کند وقتی بازیکنانی که در اروپا بازی می کنند فکر می کنند هر زمان که خودشان بخواهند می توانند به چین بروند.

ممکن بود سه یا چهار سال پیش این تصور درست باشد اما دیگر آن دوران به پایان رسیده است. اگر ریبری دو یا سه سال پیش از چین پیشنهاد داشت در آن زمان فرصت داشت به چین بیاید اما جاه طلبی تیمی مانند شانگهای SIPG موجب می شود حالا با او یا ریبری قرارداد نبندند.

چرا باشگاه های چینی باید بازیکنی 33 یا 34 ساله بخرند در حالی که می توانند ستاره هایی 27 ساله مانند اکسل ویتسل یا الکس تکسیرا و یا اسکار 25 ساله را به خدمت بگیرند.”