لیگ ایران

دبیرکل فدراسیون: نفت تهران تا پرداخت بدهی هایش حق فعالیت ندارد

فوتبال ترایب- محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال طی نامه ای اعلام کرد، نفت تهران تا زمان جلب رضایت طلبکارانش حق فعالیت فوتبالی ندارد.

نفت تهران در حال حاضر، بدهکارترین و البته بی سامان ترین باشگاه لیگ برتر است. تغییر در مالک باشگاه باعث شد که حجم زیادی از بدهی روی دست بازیکنان و کادر سابق باشگاه بماند. بر اساس قانون نیز تا تعیین تکلیف فهرست بلند بالای طلبکاران ، باشگاه نباید اجازه فعالیت داشته باشد.

البته مدیران بهنام پیشرو کیش، مالک باشگاه مدعی اند که مشکلی برای فعالیت فوتبالی ندارند اما نامه دبیرکل فدراسیون آب پاکیرا روی دست آنها ریخت. در این نامه که خطاب به رییس سازمان لیگ نوشته شده آمده است:” با توجه به آراء مالی رکن قضایی فدراسیون فوتبال تا زمانی که تصمیم جدیدی جهت اجرای احکام معوقه از سوی مسئولان فدراسیون اتخاذ نشود، هر گونه فعالیت باشگاه نفت از جمله ثبت قرارداد بازیکنان منوط به کسب رضایت طلبکاران است.”

سخنگوی باشگاه نفت تهران به نامه محمدرضا ساکت اینگونه واکنش نشان داد:” برای ما جالب است که چرا فقط اخبار باشگاه نفت تهران برجسته می‌شود. این نامه‌ای که از ساکت منتشر شده نه تنها برای باشگاه نفت بلکه برای همه باشگاه‌های بدهکار است و این نامه فقط مختص به نفت نیست.”

حسین قدوسی در ادامه افزود:” ساکت این نامه را برای چند باشگاه فرستاده و حتی یکی از مقامات فدراسیون فوتبال امروز مصاحبه کرده و گفته که ۹-۸ تیم دارای چنین مشکلی هستند. باز هم تکرار می‌کنم که باشگاه‌هایی وجود دارند که بدهی‌شان چندین برابر نفت است و این نامه آقای ساکت فقط برای باشگاه ما نیست.”

سخنگوی باشگاه نفت البته توضیحی نداد که بالاخره به عنوان نماینده ایران در آسیا چه برنامه ای برای جلب رضایت طلبکاران و بازپرداخت بدهی های باشگاه دارند.