اروپا آلمان

خوشحالی لواندوفسکی از ماندن اوبامیانگ در بوندس‌لیگا

فوتبال ترایب- روبرت لواندوفسکی، مهاجم بایرن مونیخ، از اینکه رقیبش پیر امریک اوبامیانگ، مهاجم بورسیا دورتموند در این تابستان بوندس لیگا را ترک نکرده، ابراز خوشحالی کرد.

اوبامیانگ فصل گذشته با به ثمر رساندن 31 گل و اختلاف یک گل با لواندوفسکی عنوان آقای گلی بوندس لیگا را از آن خود کرد اما در نهایت این بایرن مونیخ بود که قهرمانی بوندس لیگا را کسب کرد.

درخشش ملی پوش گابنی توجه باشگاه های بزرگ اروپا را به خود جلب کرد اما با وجود آنکه رئال مادرید، پچلسی و پاری سن ژرمن به دنبال او بودند باشگاه آلمانی تاکید کرد اوبامیانگ در این تابستان باشگاه را ترک نخواهد کرد.

لواندوفسکی از شنیدن این خبر ابراز خوشحالی کرد و گفت:”این خبر خوشی برای بوندس لیگا و همینطور برای ماست. وقتی در رقابت های لیگ به قهرمانی زودهنگام رسیدیم دیگر فشاری روی ما نبود. حضور او در لیگ به این معناست که رقابت و فشار در مسابقات باقی می ماند.”

میشائل زورک، مدیر ورزشی دورتموند در مصاحبه روز سه شنبه با گل تایید کرد که اوبامیانگ را نمی فروشند. او گفت:”خیلی ساده است. ما پنجره نقل و انتقالات برای اوبامیانگ را به مدت مشخصی باز گذاشتیم تا ببینیم این انتقال شدنی است یا خیر. این زمان به پایان رسیده است. باشگاه پیشنهادات بسیار بالا را هم دیگر قبول نمی کند و ما فصل آینده مان را با اوبامیانگ برنامه ریزی می کنیم.”